Menu

На Черкащині виборчим комісіям для повноцінної роботи бракує 1175 осіб, – Опора

  • Автор  vechirka.net
На Черкащині виборчим комісіям для повноцінної роботи бракує 1175 осіб, – Опора

До 1 травня кожен кандидат у президенти України  міг подати своїх представників до складу дільничних виборчих комісії, проте не всі скористалися цим правом і не в повному обсязі.  Так, у Черкаській області хоча б по одному представнику у кожну дільничну комісію забезпечили лише шість кандидатів, а саме:  Олександр Клименко (Українська Народна Партія), Микола Маломуж (безпартійний, самовисування), Петро Порошенко (безпартійний, самовисування), Юлія Тимошенко (ВО «Батьківщина»),  Сергій Тігіпко (безпартійний, самовисування), Зорян Шкіряк (безпартійний, самовисування), повідомляють у ГО “ОПОРА”.

Усього було подань від 19 суб’єктів, а не запропонували у ДВК жодної кандидатури Андрій Гриненко (безпартійний, самовисування), Валерій Коновалюк (безпартійний, самовисування), Володимир Саранов (безпартійний, самовисування) і вже екс-кандидат у президенти Олег Царьов (безпартійний, самовисування).

Варто зазначити, що подали лише незначну кількість людей у склад дільничних комісій Василь Цушко (безпартійний, самовисування) – 91 особу, уже екс-кандидидат Наталія Королевська (Партія Наталії Королевської «Україна – Вперед!», самовисування) – 126 осіб, Вадим Рабінович (безпартійний, самовисування)  – 127 осіб, Ренат Кузьмін (безпартійний, самовисування) – 156 осіб, Юрій Бойко (безпартійний, самовисування) – 179 осіб, Михайло Добкін (Партія регіонів, самовисування) – 199 осіб.

Зазначимо, що до 1 103 дільничних виборчих комісій Черкаської області було подано  12 820 осіб. Не мають великих проблем з комплектацією дільничні комісії  лише округів № 197 (центр – м. Черкаси, Придніпровський район) і № 198 (центр – м. Черкаси, Соснівський район). Інші п’ять до мінімальної чисельності у 12 членів комісії на дільницю мають значну нестачу кандидатур у 1 175 осіб. Найбільша нестача у ОВК № 200 (центр – м. Золотоноша) – біля 370 осіб і № 203 (центр – м. Умань) – майже 400 осіб.

Тепер, керуючись ст. 24 ч. 8 Закону України «Про вибори Президента України», відповідальність по доукомплектуванню дільничних комісій лежить на головах окружних комісій. Здебільшого вони звертаються до штабів кандидатів у президенти з проханням допомогти із необхідними кадрами. Варто зазначити, що ДВК повинні бути утворені до 6 травня 2014 року.

Необхідно наголосити, що окружні комісії скаржаться на погану роботу системи «Вибори», що додатково утруднює  процес утворення складу дільничних комісій.

вгору