Menu

Майже сотня селян із Чигиринщини отримали земельні наділи

  • Автор  vechirka.net
Майже сотня селян із Чигиринщини отримали земельні наділи

97 жителів села Матвіївка, що у Чигиринському районі, нарешті стали законними господарями земельних паїв. Сертифікати на землю для ведення особистого селянського господарства їм особисто передав голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.

– Як з’ясувалося, оформити ці земельні ділянки можна достатньо швидко – всього за два дні, – зауважив Юрій Олегович. – Це говорить про те, що досі у влади просто не було бажання їх оформлювати! Водночас, поруч із відсутністю бажання вимагали ще й гроші... Це така собі система корупції, яка була поширена на всій території країни.

На його думку, нові можливості та перспективи відкриватиме перед населенням створення малих сімейних ферм чи кооперативів.

– Якщо сьогодні не даватимуть можливість швидко звести ферму, чи збудувати підприємство, то ми завжди будемо бідними, – зауважив очільник області. – Адже все це має працювати не на одну кишеню, а на всю громаду.

Тетяна Литвин із Матвіївки тримає в руках два акти на землю площею гектар – свій та сина. На них жінка чекала майже чотири роки. Зізнається: гроші за оформлення землі з неї не вимагали, утім із цим і не поспішали.

– Необхідні документи ми здавали кілька разів: оскільки перші ніби як загубилися, довелося знову подати, платили якісь кошти тільки за конверти й іншу канцелярію, – каже жінка. – Ще достеменно не знаю, що далі будемо робити. Своїми силами складно буде обробить, можливо здаватимемо в оренду.

Нагадаємо, що нещодавно свої земельні наділи отримували в Кам’янському районі та дві сотні селян із Тернівки, Куцівки, Макіївки та Сунків Смілянського району.

вгору