Menu

Черкаські даішники оновлять автопарк

Черкаські даішники оновлять автопарк

35 автомобілів, які відслужили черкаським даішникам більше 10 років, відправили «на пенсію». Їм на заміну прийдуть сучасні японські іномарки.

– Автомобілі, яким більше 10 років, списуються. Технічні паспорти, номерні знаки вилучаються в Департамент ресурсного забезпечення МВС України, а автомобілі здаються на брухт, – розповів начальник управління ДАІ в Черкаській області підполковник міліції Андрій Іванченко.
За його словами, у Черкаській області вже списано 35 автомобілів: усі – вітчизняних марок. Найбільше з них – «ВАЗів» шостої і сьомої моделей, випущених на початку 2000-их років.
На заміну списаним автомобілям до кінця року Департамент ДАІ планує виділити на область 20 новеньких автомобілів «Тойота Пріус». До речі, такими автомобілями вже користується поліція Нью-Йорка і Берліна.
«Пріус» – це гібридний автомобіль японського виробництва, характерний економічністю та малою кількістю вуглекислого газу у відпрацьованих газах. Він оснащений двома двигунами – електричним та бензиновим з об’ємом 1,8 л, а потужність має 136 к. с. На 100 км витрачає приблизно 5,6 л бензину.
Під час зупинок на шляху, наприклад, на перехресті, бензиновий двигун глушиться, щоб додатково зменшити споживання пального. Окрім того, «Пріус» може їздити на електротязі на відстань до 2 км на швидкості до 50 км/год, при цьому не виробляючи відпрацьованих газів. При гальмуванні автомобіль автоматично заряджає акумулятор, а при динамічному розгоні обидва двигуни об'єднують свої зусилля. Вартість такого автомобіля – від 320 тисяч гривень.

вгору