Menu

Черкащина б’є рекорди з урожайності ранніх зернових Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.net
Черкащина б’є рекорди з урожайності ранніх зернових

Черкаська область – друга в державі за кількістю зібраного зерна з одного гектара землі. Про це під час регіональної наради з питань АПК, що відбулась на Черкащині, повідомила директор департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства України Тетяна Лазар.

– Наразі збір ранніх зернових і зернобобових культур добігає кінця, – сказала вона. – Згідно з оперативними даними, які нам надають регіони, з українських нив уже зібрано близько 34,6 мільйонів тонн ранніх культур (торік – 31,8) із середньою урожайністю 36,4 центнери з гектара (торік 31,7), у тому числі валовий збір пшениці склав 24 мільйони тонн.

Так, за її словами, найкращої врожайності зернових культур нині вдалося досягнути у Хмельницькій області. Там з одного гектара поля збирають 52,2 центнери зерна, трошки меншим цей показник є у Черкаській області (47,9 ц/га), а у Вінницькій області він сягнув – 47,6 ц/га.

– Попереду на нас чекає збір пізніх зернових та технічних культур, зокрема, гречки й проса, – зазначила Тетяна Іванівна. – Перші намолоти засвідчили, що врожайність цих культур по Україні очікується вищою, аніж у минулому році, тож попри зменшені площі посівів є можливість вийти на минулорічні показники їх валового збору.

Як повідомив у свою чергу голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, натепер черкаські хлібороби намолотили понад 1,4 мільйонів тонн ранніх зернових.

вгору