Menu

Задля незрячих у Черкасах покращать якість роботи громадського транспорту

Задля незрячих у Черкасах покращать якість роботи громадського транспорту

У салонах автобусів та тролейбусів оголошуватимуть назви зупинок, номер маршруту вказуватимуть великим чорними цифрами на білому фоні, а на зупинках громадського транспорту поладять асфальтне покриття, аби було безпечно сідати та виходити із транспорту.

 — Наша програма «Простір без бар’єрів» потребує не просто кардинального оновлення, а й розробки і прийняття нової комплексної програми, яка б охоплювала допомогою не тільки людей із обмеженими фізичними можливостями, травмами опорно-рухового апарату, а й людей із вадами зору і слуху, — звернулася до колег на сесії Черкаської міської ради депутат Ольга Швець.

Не чекаючи розробки нової програми депутатка запропонувала  запровадити у Черкасах ряд заходів, які не потребують бюджетних витрат і вже сьогодні можуть полегшити життя черкащанам з обмеженими можливостями. Тож найближчим часом у Черкасах мають перевірити наскільки безпечні та доступні місця посадки та висадки людей з обмеженими фізичними можливостями на зупинках громадського транспорту нашого міста. Протягом місяця усунути виявлені порушення. Особливу увагу обіцяють звернути на зупинки Палац піонерів та Центральний ринок, адже асфальтне покриття там дуже розбите — не те що люди з обмеженими можливостями, здорові ноги викручують. 

Перевізників міста планують зобов’язати зробити нумерацію транспорту великими чорними літерами на білому фоні, задля зручності читання людям зі слабким зором. А також забезпечити озвучування зупинок громадського транспорту.

Окрім того, за ідеєю коаліції молодіжних громадських організацій у Черкасах на 3D принтері будуть виготовлені таблички шрифтом Брайля. У межах проекту «Брайль України», який переміг на міжнародному конкурсі, у Черкасах табличками шрифтом Брайля продублюють вивіски на державних установах та організаціях табличками.

 

вгору