Menu

Обласні керманичі привітали вчителів із їхнім професійним святом

  • Автор  vechirka.net
Обласні керманичі привітали вчителів із їхнім професійним святом

Розмаїття квітів, усміхнені обличчя та щирі слова вдячності тим, хто не шкодує ані сил, ані часу, щоб передати власні знання й досвід своїм учням. Учора в стінах облдержадміністрації з професійним святом, яке відзначають у першу неділю жовтня, вітали черкаських педагогів.

– Навряд чи знайдуться у світі професії, які мають такий потужний вплив на людину, її становлення і розвиток, формування внутрішнього світу, як професія педагога, – зазначив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Саме освітяни відкривають перед нами планету знань, дають перші незабутні уроки добра, чесності, справедливості й любові до Батьківщини. А завдяки мудрості і наполегливості, професіоналізму і самовідданості кожного освітянина розкриваються таланти наших дітей: так, майже 600 випускників краю нагороджені золотими та срібними медалями, 52 учні області стали призерами Всеукраїнських олімпіад, 26 – переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук, ще один школяр із Черкас здобув срібну медаль на міжнародній олімпіаді з історії в Естонії.

Окрему вдячність очільник області висловив освітянам за тих учнів, які в такий непростий для країни час захищають нашу незалежність на сході України.

За його словами, обласна державна адміністрація і надалі буде піклуватися про створення для вчителів належних умов праці, вчасну виплату їм заробітної зарплатні, а ще – докладатиме зусиль для забезпечення їх житлом. Каже: подальше підвищення матеріального й соціального статусу педагогів – основне завдання і справа честі для влади.

Голова обласної ради Валентина Коваленко додала в свою чергу, що працівники цієї галузі відіграють неабияку роль і в суспільно-політичному житті.

– Після Революції Гідності дуже багато освітян стали головами і районних рад, і райдержадміністрацій, – сказала вона. – Це саме той вияв довіри від нашого українства, який проявлений після того, коли вже люди були надзвичайно зневірені. Але саме освітянам саме інтелігенції дають в руки майбутнє. Ця ноша надзвичайно почесна і надзвичайно важна. Нам її з вами нести!

Із нагоди професійного свята кращих педагогів із різних куточків Черкащини відзначили почесними грамотами облдержадміністрації та обласної ради, щорічною обласною премією імені О. А. Захаренка, подяками Міністерства освіти і науки, відзнакою "За відданість справі", яку профільний департамент цьогоріч запровадив уперше.

Нагорода "За відданість справі" з рук представників Ліги старшокласників дісталася й самим керівникам області – Юрію Ткаченку та Валентині Коваленко. За це посадовці подарували школярам національний прапор. Він, пропонують, має передаватися від одного навчального закладу до іншого, як нагорода за добрі справи.

вгору