Menu

Черкащани вимагають люструвати скандальну чиновницю

  • Автор  vechirka.net
Черкащани вимагають люструвати скандальну чиновницю

У Черкасах громадські активісти - представники Самооборони, ультрас та Автомайдану зажадали звільнення головного санітарного лікаря області Віри Чиж, повідомляє Еспресо.ТВ.

Ця чиновниця привернула пильну увагу люстраторів перш за все тим, що під час Майдану «визначила» на території області такий масштабний спалах епідемії грипу, що заборонила проведення будь-яких масових акцій та мітингів. 

Але, як виявилося згодом, у поле зору громадськості та правоохоронців настільки пильний лікар потрапляє не вперше - ще в 2010 році в Ужгороді, коли Віра Григорівна служила головним державним санітарним лікарем Закарпатської області, вона була фігурантом кримінальної справи. Можна почитати в матеріалах апеляційного суду Закарпатської області, як Віра Чиж, користуючись службовим становищем, призначала на посади головних лікарів людей без спеціальної освіти і укладала сумнівні мирові угоди, що в результаті закінчилося трагедією - масовим отруєнням дітей. І матеріалами про привласнення більше 40 тис. грн. бюджетних коштів. 
  
Проте звільнена зі скандалом чиновниця дивним чином, з порушенням чинних наказів МОЗ України, була працевлаштована на посаду заступника головного лікаря Черкаської облСЕС, звідки свого начальника незабаром «звільнила». Нова посада відкрила ще більш широкі можливості - і вже в 2013 на Черкащині санлікарі збунтувалися проти свого керівництва новоствореної обласної санепідемслужби, воно попросту стало присвоювати зарплати підконтрольних співробітників. 

Медики скаржилися в усі інстанції, що начальник примушує укладати договори на отримання зарплат з «потрібним» банком, відділення та банкомати якого є далеко не у всіх районних центрах. А, отже, щоб отримати зарплату, працівникам доведеться або їхати за десятки кілометрів, або платити чималу комісію іншим банкам. Майже восьми сотням працівників санепідемслужби в ультимативній формі наказали підписати угоду з певним банком. Або залишитися без зарплати. 
  
І останній факт, гідний уваги не тільки люстраційного комітету, а й прокуратури. У 2014 році ряд санепідстанцій області перевірялися фінансовою інспекцією. І як зазначається в узагальненій довідці, в установах виявлені порушення в організації та управлінні державними фінансовими ресурсами і майном на загальну суму 870 тисяч гривень. І це тільки те, що лежить на поверхні.

вгору