Menu

Черкащанка через суд повернула собі незаконно завищену квартплату Рекомендуємо

Черкащанка через суд повернула собі незаконно завищену квартплату

Пенсіонерка Марія Бабич відсудила у Соснівської служби утримання будинків квартплату, що платила за незаконним тарифом з 2009-го по 2011 рік.

 

2008 року за свою трикімнатну квартиру Марія Бабич сплачувала 69,16 грн. квартплати щомісяця. З 1 січня 2009 року ця сума збільшилася до 108,13 грн. Звернувшись до суду, жінка відсудила 868 грн. СУБ не повертав їй незаконно взяті з неї за квартплату гроші, однак зробив перерахунок і жінка попросту не оплачувала послуги служби на відсуджену суму.

— Ви зрозумійте, ладно б вони брали гроші та щось на них робили, але ж вони просто забирали у людей кошти: труби як текли так і течуть. За 40 років лише зробили косметичний ремонт у під’їзді. Двері ставили ми самі, лампочки самі міняємо, то ж за що їм платить? — обурюється пенсіонерка .

Сьогодні Марія Бабич задає логічне питання: новий розмір квартплати міська рада розраховувала у 2011 році, взявши за основу тариф, який прокуратура визнала незаконно завищеним. Як таке можливо? Окрім того слід нагадати, що незаконно завищений тариф та невиконання рішення суду щодо його перерахунку, стало однією з причин імпічменту екс-міського голови Черкас Сергія Одарича. Отже нова міська влада просто зобов’язана перерахувати людям квартплату за 2009-2011 роки.

—  Ми не розраховуємо новий тариф на основі старого. Квартплата розраховується, виходячи із кількості послуг та витрат необхідних для їх надання: періодичність їх виконання, зарплата працівникам, що їх надають, вартість необхідних матеріалів і так далі, — коментує заступник міського голови Павло Карась. Сьогодні часто закидають, що ми зобов’язані перерахувати людям тарифи.  Це не так. Ми маємо рішення Київського апеляційного суду, за яким ми не повинні робити перерахунок. Однак, коли хтось переконаний, що його права було порушено, він сплачував незаконно завищену квартплату і може це довести у суді, то зрозуміло, що ми зробимо перерахунок за рішенням суду.

Начальник відділу прокуратури міста Черкаси Сергій Зубенко:

2008-го року міська влада прийняла рішення по тарифам, яке 2009 року прокуратура Черкас оскаржила у Черкаському окружному адміністративному суді. Ця справа пройшла апеляційну і касаційну інстанції аж до Вищого адміністративного суду України. Усі суди погодилися, що рішення міської влади було незаконним, адже було порушено принцип державного регулювання цін, який є гарантією соціального захисту населення. При формуванні нового тарифу на квартплату зростання тарифів у відсотковому значенні було значно вищим за зростання доходів населення, а такого, відповідно до законодавства, не має бути. Незаконний тариф у Черкасах діяв 2 роки і чотири місяці. Сьогодні усі городяни можуть звертатися до судів, і посилаючись на рішення судів, які виграла прокуратура Черкас, також відстоювати свої права і вимагати перерахунку тарифу на квартплату. До нас із початку року систематично звертаються мешканці міста, які бажають, щоб ми представляли їхні інтереси у суді. Однак ми можемо допомогти лише незахищеним верствам населення, решті городян радимо самостійно відстоювати свої права.

Врізка:

У середньому кожного тижня прокуратура Черкас готує два позови від громадян щодо незаконно завищених тарифів на квартплату. У разі виграшу, СУБи, в основному, не повертають людям кошти, а здійснюється перерахунок. Протягом певного часу городяни, що виграли суд, не сплачують квартплату.  

Тут допоможуть:

Прокуратура міста Черкаси: вул. Богдана Хмельницького 60, кабінет прийому громадян (№2), тел. 32-01-94. Прийом громадян здійснюється з пон. по чт. з 9.00 до 18.00, у пт. з 9.00 по 16.45. Перерва з 13.00 по 14.00. При собі слід мати документи, що підтверджують належність до тієї чи іншої незахищеної категорії населення

Факт:

У Черкасах діє побудинковий тариф, розмір якого сягає від 0,328 грн. до 3,996 грн. за 1 м2 житлової площі.

вгору