Menu

Через п’ять місяців Черкаська міська рада розродилася новим виконкомом Рекомендуємо

Через п’ять місяців Черкаська міська рада розродилася новим виконкомом

Минулого тижня депутати міськради нарешті проголосували за новий виконком. Його прийняли рекордною кількістю голосів. За проголосувало 53 народних обранці. Рекордний цей виконком і за кількістю членів. У ньому працюватиме 15 посадовців, 9 – на громадських засадах, і п’ять за посадою.

— Виконком складний. Із п’ятнадцяти членів дев’ять – представники громадськості. Тих, хто має досвід роботи в органах місцевого самоврядування небагато. Тож можу припустити, що найближчі кілька місяців працюватиметься важко, бо багатьом доведеться просто вникати у роботу. Однак, коли є бажання працювати, то навчитися можна, - зауважив міський голова Сергій Оадрич.

Велику кількість представників громадськості у виконкомі і мер, і секретар міськради називають рекордом та відкритістю влади перед суспільством. Однак скептики стверджують, стільки членів увели для того, щоб легше було збирати кворум, а за кожним із представників громадськості все одно стоїть хтось із впливових політиків та бізнесменів міста.

– Цей виконком схожий на акціонерне товариство, де кожен акціонер має 20%: Одарич, Радуцький, «Удар», Блок Петра Порошенка та «Батьківщина». Стосовно великої кількості представників громадськості. На превеликий жаль, ці люди не зможуть впливати на процес, бо зрозуміти, чиї інтереси стоять за кожним із запропонованих рішень, може лише людина, яка в курсі ситуації, яка працює у виконавчих органах ради. Недосвідчений, хоч і патріотичний член виконкому, попросту буде одурачений майстрами афер, — аналізує колишній заступник міського голови Черкас Павло Карась. —  Думаю, цей виконком, як і сам міський голова, не довго працюватимуть. Сергій Одарич ситуацію в місті не контролює і скоро матиме імпічмент. Олександр Радуцький та його партнери вже зробили для цього два важливі кроки: Радуцький став секретарем, а рада проголосувала за виконком, де в Одарича лише 20% впливу.

Тим не менше депутатський корпус у своєму рішенні був практично одноголосний. Голосували відкрито й поіменно.

Брати участь у голосуванні за такий виконком відмовився Микола Булатецький. Депутати від партії «Свобода» утримались від голосування. Проти виступили Микола Добровольський та Руслан Зоря. Добровольський свою позицію пояснив тим, що не може підтримати виконком, в якому є люди, що під час Революції гідності були по різні сторони барикад. Зокрема, Ольга Галушко, яка постраждала через викинуту із ОДА під час штурму вазу, та Юрій Гончаров, який у цей час працював в обласній адміністрації.

— Я проголосував проти того складу, який запропонували 32 депутати міської ради. Якби голосування відбувалося за кожну кандидатуру окремо, я б голосував за деяких «за», за декого – проти. На жаль, така процедура не можлива. Тому вирішив для себе не підтримувати цей виконком. Я не певен у фаховості деяких заступників. Як люди, вони нормальні, а як спеціалісти – невідомо. Окрім того, партії застосували квотний принцип (ПВД не приймало участі у формуванні), — прокоментував свою позицію Руслан Зоря, який єдиний із вільних демократів у міськраді не підтримав новий виконком.

До виконання своїх обов’язків нові члени виконкому і заступники міського голови приступлять очевидно 25 листопада, бо заступники мають пройти спецперевірку.

Можна багато говорити про членів виконкому. Є у ньому колишні та досвідчені, є й маловідомі, є й заслужені, та ні в чому такому не помічені. Виконком покаже себе в роботі, тоді й судитимемо. Однак, якщо правда, що більшість із депутатів, хоч і голосували «за» та складом виконкомом не вдоволені — тоді це і є компроміс. 

Виконавча влада в місті:

 1. Сергій Одарич — міський голова;
 2. Олександр Радуцький — секретар міської ради;
 3. Тарас Хвиль — перший заступник міського голови;
 4. Юрій Гончаров — заступник міського голови;
 5. Олександр Ільченко — заступник міського голови;
 6. Станіслав Овчаренко — заступник міського голови;
 7. Микола Величенко — член виконкому від Черкаської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України»;
 8. Ольга Галушко — член виконкому від громадської організації «Всеукраїнська екологічна ліга»;
 9. Сергій Гончар — член виконкому від Черкаської обласної благодійної фундації «Паритет»;
 10. Іван Кієнко — член виконкому від Координаційної ради сил Майдану Черкащини;
 11. Валерій Макєєв — член виконкому від Черкаської міської громадянської організації «Громадський контроль»;
 12. Анатолій Рекун — член виконкому від координаційної ради сил Майдану Черкащини;
 13. Олексій Романов — член виконкому від Координаційної ради сил Майдану Черкащини;
 14. Анатолій Рудковський — член виконкому від Черкаської міської Спілки ветеранів Афганістану;
 15. Олександр Сандецький — член виконкому від трудового колективу ПАТ «Азот».

 

вгору