Menu

У Музеї Кобзаря стартував новий проект художниці Тетяни Черевань «Жінка-Берегиня»

У Музеї Кобзаря стартував новий проект художниці Тетяни Черевань «Жінка-Берегиня»

- Приємно, що цей жіночий проект в такому поєднанні і показує різносторонність і чарівність української жінки, - зазначила під час відкриття проекту директор музею Кобзаря Ольга Шарапа. – У часи, коли в Україні йде війна, коли негатив з’їдає багатьох ізсередини, побувати на святі краси, жіночності, гармонії – це гарний вибір.

Наша землячка не втаємничувала процес створення робіт і поступово викладала їх у мережі Інтернет, аби в нелегкі часи нести красу й любов людям.

- Я хотіла показати нашу українку сонячною, уквітчаною, радісною, сильною, мужньою. Декілька роботі, розміщених у куточках експозиційної зали, не є радісними, але це реалії нашого життя. Так, «Молитва» й портрет черкаської активістки Наталії Вернидуб у балаклаві – це все ж заклик до миру.

Вона черпала натхнення у Карпатах, там вона створила свою першу роботу. Після того, як Тетяна Черевань зрозуміла, що це зачепило людей, вона зрозуміла, що на одній роботі не зупиниться. Ідеї творити таку масштабну виставку не було. Одна-дві роботи і все… Різні люди, різні формати, жінки різних спеціальностей і віку. У кожної роботи, а їх більше двадцяти, тільки представлених на виставці – своя історія…

- У кожній жінці я бачу українку. Якщо матиму час, малюватиме ще, тобто буде продовження.

Є й серія графіки маленьких дівчаток.

- Дітки схожі між собою, і мені навіть надійшло повідомлення від жінки, яка, побачивши викладену мною роботу, написала, що це її донька. І ім’я навіть однакове було, – поділилась Тетяна Черевань.

Виставка приїхала до Черкас із Харкова. Почавши писати саме в цьому місті портрет місцевої журналістки, та оприлюднила інформацію про Тетяну Черевань, що вона створює таку серію робіт. Люди почали надлисати свої світлини і наша художниця вже вибирала.

- Я спілкувалася з людьми, і вони розповідали щось цінне. Вона – не просто жінка, вона ще й щось несе в собі. Одна жінка мені сказала: «Я не берегиня. Ти мене такою намалювала…». Але я відчуваю, що в ній є цей потенціал.

У роботах Тані – жнки-благодійниці, лікарка, жінка хлопця, який був поранений на Майдані, журналістка, активістка та багато інших…  

Є й символічна картина.

- Я хотіла намалювати Катерину – шевченківську. Коли малювала, прослухала її історію і зрозуміла, що я хотіла намалювати Катерину, яка є Україна. Але Катерина – не Україна. Це скривджена жінка. Я її перейменувала. Адже як назвеш, так і попливе… Тобто я малювала Катерину як жінку-Україну і називається робота «І буде син, і буде мати…» («І на оновленій землі Врага не буде, супостата, А буде син і буде мати, І будуть люди на землі»).

Черкаська майстриня Ольга Сокуренко, автор вишитих картин і картин маслом змогла розмістити в музеї зовсім невеличку частинку своїх робіт. Але це той промінчик у нашому сьогоденні, який гріє і вселяє надію і віру в краще.

Мета виставки – благодійна. Всі кошти з продажу календарів підуть на закупівлю ліків для Черкаського дитячого центру онкології та гематології. У Черкасах виставка триватиме до 26 грудня. У середині січня вже 2015-го роботи нового проекту Тетяни Черевань побачать кияни та гості столиці.

 

вгору