Menu

На Черкащині нелюстровані судді повертають посади звільненим чиновникам Рекомендуємо

На Черкащині нелюстровані судді повертають посади звільненим чиновникам

«Ні – поновленню! До люстрації суддів!!!», «А чи не працюють наші суди на Путіна?» - із таким плакатами до приміщення адмінсуду прийшли громадські активісти. Вони вимагали перенести розгляд справ про поновлення звільнених чиновників вже після проходження суддями люстраційних перевірок.

Нелюстрований люстрованого судить

Представники Координаційної ради сил Майдану Черкащини, до якої входять усі майданівські громадські черкаські організації, пікетували засідання суду по справі поновлення на посаді прокурора області Віктора Миколенка, звільненого по люстраційному закону. Прецеденти по Україні вже є. На Черкащині ж 27 листопада Черкаський окружний адміністративний суд поновив на роботі  Вадима Корчаку, який на початку листопада відповідно до наказу Мін’юсту був звільнений із посади начальника Головного управління юстиції в Черкаській області. Таке рішення виніс суддя Петро Паламар, і додав, що доказів і документів, які б підтверджували, що були порушення в роботі Корчаки, немає.

- Аби не допустити цього, ми й прийшли сюди. Наша вимога – не впливати на рішення суду, а перенести всі подібні слухання до моменту, поки судова система сама не пройде люстрацію, – наголосив координатор ГО «Громадський Блокпост» Олексій Романов.

Голова ГО «Самооборона Майдану» Олег Скалько має великі претензії до суддів, адже вони причетні до майданівських справ:

- Звільнені останнім часом на вимогу громадськості чиновники масово подають в суди для відновлення їх на посадах. Але чи є справедливість у наших судах, якщо самі судді ще не пройшли люстраційної перевірки? Нині рішення виноситимуть ті самі люди, що забороняли мирні зібрання рік тому! Чи віримо ми їм? Звісно ні! Ми вимагаємо спочатку провести люстрацію суддів, а потім - розглядати питання звільнених чиновників, – додав Олег Скалько.

Черкаська активістка Наталя Вернидуб упевнена, що судді, які приймали рішення по забороні мирних зібрань у Черкасах, не мають права приймати рішення. Так, судді мають пройти майнову люстрацію і підтвердити свої декларації про доходи.

- Якщо гроші заробила жінка, вона повинна показати, де вона взяла такі статки, - упевнений Олег Скалько. – Якщо мама, татусь і всі рідні поруч, вони повинні показати, звідки майно. А то виходить так, що вони будують котеджі, їздять на шикарних авто, і кажуть, що це їм хтось передав або подарував.

Сліпа Феміда?

Голови окружного адмінсуду Василя Коваленка на місці не виявилось. Його секретар пояснила, що «він за межами суду». А от його заступник Сергій Гарань, головуючий суддя у справі поновлення Миколенка на посаді прокурора Черкаської області пояснив, що суддя «десь у справах»… І це в робочий час.

- Судове засідання по розгляду справи Віктора Миколенка відкладено через неявку сторін. Справа по Миколенку зупинена. Даю слово, що наступне засідання буде призначене після 16 січня 2015 року, – пообіцяв громаді Сергій Гарань.

Олексій Романов прикро вражений, що сьогоднішні події перекреслюють усі здобутки Майдану.

- Зараз переступають через наших воїнів АТО. Найактивніші люди знаходиться там, захищаючи нас, ризикуючи життям і вони не можуть фізично знаходитись тут і розбудовувати те громадянське суспільство, за яке ми всі боремося. Всі ми знали, що система прогнила повністю, і в Черкасах у тому числі, немає жодних змін. У країні відбувається імітація змін, імітація реформ, ми не бачимо жодної розкритої майданівської справи, корупційної схеми, жодної покараної людини… Дуже б не хотілося, аби це перетворилося на некеровані процеси. Є такий страх, що в Черкасах може бути друга Вінниця (у Вінниці днями пройшли протестні мітинги активістів з вимогою розпуску облради та звільнення голови ОДА – Ред.) – зазначив Олексій Романов.

Як повідомив заступник голови Черкаського окружного Адміністративного суду області Сергій Гарань, минулої п’ятниці голова суду підписав указ про початок люстрації у Черкаському окружному адмінсуді – процес перевірки суддів розпочнеться 16 грудня й триватиме місяць.

Не розхитуйте човен

Керівник тимчасової комісії з кадрових питань і контролю за реалізацією Закону «Про очищення влади» громадської ради при ОДА Вікторія Феофілова  порадила знаходити методи, щоб переносити судові засідання, адже «те, що буде відбуватися далі – це ваша персональна відповідальність».

- Ми проявили найбільшу терплячість, ми не провокували, не проявляли агресію. А ви не хочете відкласти суди, аби не загострювати ситуацію – звернулася до Гараня й Паламара черкаська активістка Наталія Вернидуб. – віримо, що ви знайдете можливості перенести судові засідання.

- Майдан теж із танців починався, – відповіла на запитання про те, до яких кроків готові вдатися активісти,Вікторія Феофілова. – Ми дуже мирно налаштовані. Наше гасло: «Судді, не розкачуйте човна!». Не ми його розхитуємо, своїми діями й рішеннями збурюють народ і розгойдують човен ті чиновники, яким потрібно по хорошому взяти й піти… Ми ж не вимагаємо садити їх за грати. Просто підіть і все пройде мирно.

Сергій Гарань пообіцяв, що якщо це влаштує громадськість, то суд призначатиме справи до слухання після 16 січня.

вгору