Menu

При УМВС відкрито центр управління патрульними нарядами

При УМВС відкрито центр управління патрульними нарядами

Із метою підвищення рівня громадської безпеки на вулицях м. Черкаси на базі чергової частини УМВС за рахунок коштів обласного бюджету впроваджується діяльність Центру управління нарядами. Ще навесні цього року із пропозицією виділити кошти на створення такого Центру на сесії обласної ради виступив начальник УМВС України в Черкаській області Владислав Пустовар. Це четвертий створений в Україні Центр управління нарядами.

Начальник чергової частини Центру управління нарядами Володимир Ткаченко зазначив, що центр реорганізовано під наявні технічні та матеріальні можливості.

- На майбутнє, якщо будемо розширюватися, а можна підшуковувати більший зал, кількість людей, які заступатимуть на зміну, збільшиться. На сьогодні два оператори – це оптимальна кількість людей. Здатність чергової частини в даному випадку збільшилась. Так, із чотирьох ліній 102 нині буде шість.

Нині встановлено та проходить апробацію обладнання, системи відеоспостереження, що дасть змогу якісніше контролювати стан правопорядку у громадських місцях обласного центру. У новоствореному центрі є основна зала, де приймаються дзвінки – з мобільних, міських телефонів, по лінії 102 – з усього міста Черкаси. На сьогодні Центр має можливість обробляти і записувати відеосигнал до 64 камер.

У центрі встановлено дев’ять моніторів, за якими слідкує два оператори.

- Ми звернулися до підприємств, які знаходяться в місцях можливого вчинення правопорушень і які знаходяться на в’їзді-виїзді з м. Черкаси аби вони придбали й встановили ці камери.

У Центрі встановлено сервер, який записує і зберігає інформацію протягом місяця

- Ми підключили дев’ять камер, протягом тижня ми збільшимо їх до 15-ти. До того ж, можуть підключитися ще 12 камер, які закупила міська рада, ми надали їм свої пропозиції, де б ми хотіли, аби вони були встановлені, зважаючи на аналіз вчинення вуличних правопорушень. УМВС звернулося до підприємств, які розташовані в стратегічних точках нашого міста, аби вони встановили веб-камери в себе і якщо вони встановлені, вивели нам сигнал, аби ми цей сигнал могли обробляти, – проводячи екскурсію центром, повідомив Владислав Пустовар.

На карті, розміщеній поруч із моніторами, поставлені GPS-передавачі на кожні патрульні автомобілі і піші натрулі, які заступають і патрулюють місто. Оператори в разі надходження сигналу про скоєння злочину бачать, який патруль – ДАІ, патрульна служба, державна служба охорони, або піші патрулі знаходиться найближче до місця скоєння злочину. Якщо раніше вся інформація йшла тільки на патрульну службу, зараз оператор надаватиме команду і відслідковуватиме ситуацію.

- Пару хвилин тому ми прияли по 102 виклик. Жінку побили й облили оцтом біля ЗАГСу. По карті ми подивилися, що патруль знаходиться поруч і за п’ять хвилин він був на місці. Порушників повезли вже у Придніпровський райвідділ – розповіла оператор Центру. – О пів на п’яту ми заступили на зміну. Кожен оператор веде журнал обліку правопорушень. На 18.00 зареєстровано три злочини.

Оператор контролює місцезнаходження кожного патруля, а після патрулювання на монітор можна вивести весь трек, де цей автомобіль їздив за час чергування – за якою адресою знаходився, куди переїжджав, скільки проїхав кілометрів.

вгору