Menu

У Черкасах запрацювала фотовиставка «День-2014» - фоторепортаж

  • Автор  vechirka.net
У Черкасах запрацювала фотовиставка «День-2014» - фоторепортаж

У Черкасах відкрили 16-у міжнародну фотовиставку в рамках заходів «Дні «Дня»в Черкасах. Фотовиставка відбулася вже в Києві, Одесі.

Експозиція вміщує близько 200 світлин з числа переможців XVI Міжнародного Фотоконкурсу газети «День». Вони обрані з понад 2 тис. фоторобіт, надісланих з усіх куточків України як фотографами-професіоналами, так і фотолюбителями в номінаціях «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя як воно є», «Світ очима дітей» та в окремій номінації від міжнародної організації ПРООН «Будуємо нову країну разом».

- Відкриття виставки відбувається у символічний день. 16 січня  - це роковий день з дня підписання диктаторських законів, після чого Україна почала жити по-новому. Ця виставка відображає всі ті події, що сталися в 2014 році. Ми бачимо не тільки те, що відбувалося на Майдані, а й значні віхи нашого життя. Життя продовжується, – зазначила заступник голови Черкаської обласної ради Наталія Кравцова.

За словами заступника голови Черкаської ОДА Віталія Коваля, дивлячись на фотороботи, із тремтінням згадуються події із 1 грудня і закінчуючи лютим.

- Оскільки виставка носить назву «Терен», певно, через цей терен, через ці колючки, мала пройти українська нація, наша держава для того, щоб оцінити свободу й шанувати незалежність, яку ми сьогодні маємо. Сьогодні наші хлопці і боронять нашу незалежність свободу і право жити вільно на своїй Богом даній землі. Дуже сподіваюсь, що кремлівські карлики вмиються цією кров’ю і Всевишній все-таки зглянеться над нашою хліборобською нацією і ми повернемося до звичайного життя – сіятимемо хліб, розвиватимемо промисловість і виховуватимемо дітей, - зазначив Віталій Коваль.

- Я дуже шаную роботу фотокорів і з великим пієтетом ставлюся кожного разу до виставки. Мені радісно, коли приходять люди, які побача, що ми так старанно, паралельно з роботою в щоденній газеті готували щоб зберегти пам'ять людей. Наші фотовиставки – це своєрідний фото літопис. Крім того, «День» видав фотоальбоми. Ми перші засвідчували грозові спалахи. Ми бачили, що насувається буря, ми намагалися, наскільки могли, в інших проектах, книжкових, поредити, застерегти, навчити, захистити. Фотовиставка дає емоційний образ. Емоційно спримцюачи фотгргнафії, кожного разу думайте: чому так сталося, чому не приділили достатньоо уваги і чси можемо ми жити надалі так само. Це колосальний стрес, який ми пережили в 2014 році, перший, - зазначила головний редактор газети день Лариса Івшина.

вгору