Menu

Облпрокуратура вимагає від санаторію «Світанок» відшкодування державі втрат на 3,4 млн. грн Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.net
Облпрокуратура вимагає від санаторію «Світанок» відшкодування державі втрат на 3,4 млн. грн

Організація Конгресу українських націоналістів та активісти села Свидівок 30-31 січня блокуватимуть в'їзди і виїзди з санаторію

«Вечірні Черкаси», зважаючи на суспільну важливість, постійно відслідковують діяльність колись популярних серед черкащан оздоровчих закладів, які стали приватними. Предметом уваги редакції став санаторій «Світанок», колись відомий на всю Україну. 10 років тому заклад потрапив до рук Валентина Зубова, який 2010 року із БЮТ перейшов до тодішньої провладної фракції Партії регіонів.

 

Позов прокуратури розглядається в суді

- Прокуратурою Черкаської області до господарського суду подано позовну заяву про стягнення з ТОВ «Лікувально-оздоровчий заклад «Черкаський санаторій та дитячий оздоровчий заклад «Світанок» втрат лісогосподарського виробництва у сумі 3,4 млн грн., – зазначив заступник прокурора Черкаської області Вадим Семенов.

Встановлено, що у 2008 році на підставі постанови Вищого господарського суду України вказаному товариству видано державні акти на право власності на земельні ділянки загальною площею 38,12 га, що по вул. Жирного, 48 у с. Свидівок Черкаського району, для обслуговування лікувально – оздоровчого закладу.

У зв’язку з вилученням лісогосподарських угідь із земель Свидівоцького лісництва державі спричинено втрати на суму 3,4 млн грн, які в порушення вимог земельного законодавства відшкодовано не було.

- Із метою захисту інтересів держави прокуратурою подано до суду позов із вимогою зобов’язати товариство відшкодувати Свидівоцькій сільській раді зазначені втрати. Наразі позов розглядається у суді, – додав Вадим Семенов.

Активісти знову блокуватимуть санаторій

У активістів села Свидівок і голови Конгресу молодих націоналістів Максима Савченка – плани амбітніші. Так, 30-31 січня 2015 року вони проведуть повномасштабне блокування санаторію «Світанок». Їх головна мета – передача санаторію «Світанок» з усіма наявними ресурсами в державну власність України.

- Ми плануємо блокування санаторію, а саме: блокування транспорту, тобто, лісоматеріали не будуть вивозитися, а будівельні матеріали на будівництво не будуть завозитися. Єдине – ми не перешкоджатимемо роботі працівників санаторію. Ми вимагаємо негайного розслідування, як ми вважаємо, незаконної забудови прибережної смуги та вирубки лісу. Запрошуємо на акцію і прокурора області Юрія Шеремета. Ми б із ним пройшлися територією санаторію й показали, скільки лісу першої категорії вирубано і де саме забудовується прибережна смуга. Є питання: чому із 350 працівників, в основному свидівчан, на сьогодні у штаті залишилось працювати тільки 18 осіб? – дивується голова обласної організації Конгресу українських націоналістів Максим Савченко. – Наші основні вимоги – націоналізація санаторію «Світанок» і відновлення цільового призначення і статусу закладу як лікувально-оздоровчого. Наш варіант – наступ, наступ, наступ. Ми стоятимемо за відродження комплексу.

 «Вечірні Черкаси» і далі захищатимуть інтереси простих людей

Санаторій «Світанок» – унікальний заклад, що займає 62 га землі на березі Дніпра. Колись у санаторії обласної ради колгоспів Черкащини щороку відпочивали тисячі черкащан, працював ледь не кожен третій мешканець села Свидівок.

Ще в листопаді до редакції «Вечірніх Черкас» звернулися активісти села Свидівок та голова Черкаської обласної організації Конгресу українських націоналістів із проханням висвітлити цю ситуацію. Звісно, ми відгукнулися, адже ненормально, коли такий заклад не працює за призначенням, а стільки людей лишилося без роботи.  Представники санаторію «Світанок» заперечують факти незаконної вирубки лісу та забудови прибережної смуги, а Максим Савченко та група активістів с. Свидівок вимагають розслідування цих фактів.

Викуплений Валентином Зубовим заклад майже перестав функціонувати, а за своїм прямим призначенням – лікувати і оздоровлювати людей – вже не функціонує. Водночас сам Зубов стверджує, що нині у нього хочуть “віджати” ласий шматок землі над Дніпром.

Зважаючи на суспільну значимість теми, ми й далі будемо висвітлювати ситуацію навколо санаторію «Світанок» і запрошуємо до обговорення всі зацікавлені сторони.

вгору