Menu

136 працівників прокуратури можуть потрапити під скорочення

136 працівників прокуратури можуть потрапити під скорочення

Нині штат прокуратури становить близько 400 осіб. Наступного тижня буде складено списки тих, хто потрапить під скорочення. Про це повідомив прокурор Черкаської області Юрій Шеремет.

- Наразі ми отримали пропозиції зі скорочення 25% працівників. 136 працівників я маю скоротити. Нині у одного працівника прокуратури в районі є по 150 кримінальних проваджень. 33% працівників до трьох років працюють в органах прокуратури, це молоді спеціалісти, які закінчили інститути. У половини стаж до одного року. Ви уявляєте, яке навантаження буде? Ми намагаємося максимально удосконалити систему, я маю намір скоротити багато керівного складу, але щоб більше робочих рук залишилось на землі. Боюсь, що люди почнуть кидати роботу, бо фізично тяжко буде, - зазначив Юрій Шеремет.  
Прийнято Закон «Про прокуратуру», який набирає чинності 25 квітня 2015 року, в якому скорочуються кущові прокуратури  - і тепер п’ять районів будуть об’єднуватись в одну прокуратуру. Якщо Верховна Рада його не відмінить.  І це при тому, що райвідділи міліції залишаються…
Юрій Шеремет прогнозує, що це може негативно відобразитись на роботі органів прокуратури.    - Я не проти самої концепції, я за скорочення, оптимізацію і підвищення ефективності, але як вона буде працювати, якщо в Драбові залишиться райвідділ міліції, якщо в Драбові залишиться суд? І виходить, що прокурору Звенигородки доведеться добиратись у суд, аби розглянути або відклали засідання і повернутись назад? Де брати засоби, хто йому дасть той автомобіль? Виникає багато питань.
Прокурор області нарікнув також на те, що в прокуратури забрали таку функцію як загальний нагляд.
- І тепер прокурор поганий. Чому? Не тому, що  я не хочу допомогти. А тому що забрали загальний нагляд, і я не можу в певних випадках утручатися в ситуацію. Бо завтра прийде приватний підприємець, який не виплачує зарплату і скаже: «Чому це ви, пане прокурор, надіслали працівника, якщо у вас немає такої функції?»

вгору