Menu

Громадська рада при УМВС добилася проведення перевірки обласної Державтоінспекції Рекомендуємо

Громадська рада при УМВС добилася проведення перевірки обласної Державтоінспекції

З ініціативи Громадської ради, що працює при УМВС України в Черкаській області, розпочато перевірку діяльності Державтоінспекції в Черкаській області. Наполягати на цьому представників громадськості примусили всеукраїнські новини, які повідомляють про розкриття злочинних дій та корупційних схем в Державтоінспекціях Полтавської, Дніпропетровської, Запорізької, Львівської та Кіровоградської областей. 

—        Ви розумієте, про які масштаби корупції йдеться? У керівника Державтоінспекції у Полтавській області виявлено півтора мільйони гривень, і для того, щоб його випустити під заставу, його брат сплатив 10 мільйонів гривень, — обурюється голова громадської ради при УМВС України в Черкаській області Іван Мороз. — Зокрема ми отримали відкрите звернення про роботу керівництва відділення ДАІ одного з районів області. Хоча лист відкритий, однак підписантів немає, тому усіх деталей озвучити не можемо. Але там ідеться про факти хабарництва, корупції та зловживання службовим становищем. У цьому листі розповідається про те, що керівник районного відділення ДАІ вимагає щомісяця із підлеглих по 300 доларів, у противному разі погрожує звільненням з роботи. Йдеться там і про списки вантажівок, які можуть безперешкодно рухатися територією області. Ті ж вантажні автомобілі, яких у списках немає, тимчасово затримуються, допоки власник не сплатить 3 тисячі гривень. Це все звичайно слова, однак, думаю, вони мають під собою реальні підстави.

Тож громадська рада добилася від керівництва обласної міліції проведення перевірки обласного управління ДАІ, аби не було підстав для подібних звинувачень в роботі Черкаської ДАІ. Щоб офіційна перевірка не перетворилася на звірку білої бухгалтерії, у громадській раді обіцяють долучити до неї і своїх представників. Окрім того, в раді вимагають скоротити штат допоміжних та контролюючих служб у системі ДАІ на 50%. На період перевірки просять відсторонити від виконання службових обов’язків начальника обласної Державтоінспекції Ярослава Чубатюка та його заступника Олега Ткаченка.  

вгору