Menu

Міськрада нарешті прийняла програму підтримки черкащан-учасників АТО та їх сімей Рекомендуємо

Міськрада нарешті прийняла програму підтримки черкащан-учасників АТО та їх сімей

Черкаська міська рада нарешті прийняла програму підтримки учасників АТО та їх сімей у 2015 році. Про те, що місто має допомагати своїм героям, у стінах міської влади обговорювалося практично останніх півроку: одні пропонували земельні ділянки, інші — виплати та звільнення від оплати комунальних послуг. Як готове віддячити місто своїм героям, які соціальні послуги для них передбачені, та скільки на це закладено коштів у міському бюджеті, й намагалася з’ясувати «Вечірка».

Віддячили

—      Проблема соціальної допомоги українським воїнам — учасникам АТО в тому, що не введено воєнного стану, який би чіткіше регламентував їх статус. Поки що держава лише декларує бажання соціально захищати героїв та надавати їм пільги, матеріальну допомогу тощо. Натомість учасники АТО стикаються з опором бюрократичної машини, у боротьбі з якою ми намагались допомогти, розробляючи цю комплексну програму, — розповідає один із ініціаторів прийняття містом програми підтримки учасників АТО, голова фракції «Свобода» у Черкаській міськраді Юрій Ботнар. — На жаль, законодавство і справді практично унеможливлює на сьогодні допомогу захисникам рідного краю за рахунок коштів місцевої громади. Окрім того, перепоною для такої допомоги — як на місцевому, так і на державному рівні, є відсутність чіткого статусу учасників АТО та соціальних гарантій, пов’язаних із ним.

Пільгами держава наділила лише учасників бойових дій, які вже отримали офіційний статус. Однак отримати такий статус учасник антитерористичної операції зможе лише після того, як його участь у цій операції буде завершена. Зокрема держава встановить їм 75-відсоткову знижку на оплату за користування житлом (квартирна плата); комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами), скрапленим балонним газом для побутових потреб, та вартості палива для осіб, які проживають у будинках без центрального опалення. Отже, зважаючи на продовження операції, більшість її учасників та членів їх сімей поки що не зможуть скористатися пільгами, встановленими державою.

Тому місто взялося підтримувати із міського бюджету своїх героїв, які нині ще виконують завдання в зоні АТО та тих, хто вже завершив виконання завдання, однак статусу учасника бойових дій ще не отримав. Отримати підтримку від міста учасники антитерористичної операції зможуть на підставі довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції до набуття такими особами статусу учасників бойових дій.

Чим зможемо – допоможемо

—      Взята у розрахунок кількість людей, які отримають допомогу від міста за цією програмою, досить приблизна. Зрозуміло, що їх може бути як менше, так і значно більше. Тоді ми будемо просити прийняти поправки у бюджет та збільшити фінансування цієї програми, — розповідає заступник директора департаменту соціальної політики, начальник управління соцпослуг Юлія Ніконенко. — Є черкащани, які довго очікували на прийняття міською радою такої  програми, вони до нас неодноразово зверталися і повірте, їх не одиниці. Тому думаю така ініціатива міської влади дуже затребувана.

Тож Черкаська міська рада вирішила коштом бюджету надавати черкащанам-учасникам АТО таку підтримку: надавати одноразову грошову допомогу для оздоровлення поранених учасників антитерористичної операції, надавати пільги на оплату житлово-комунальних послуг з моменту звернення учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, таку допомогу планують надати двом тисячам черкащан. Забезпечити безкоштовним харчуванням близько 1200 дітей — учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів — дітей учасників антитерористичної операції, стільки ж дітей бюджетним коштом мають пройти оздоровлення чи отримати відпочинок. Програмою розраховано здійснити поховання близько 20-ох загиблих і померлих внаслідок отриманих поранень учасників антитерористичної операції.

Факт:

У Черкасах кількість учасників АТО та членів їх сімей, яким можуть бути надані пільги на оплату житлово-комунальних послуг, становить 2000 осіб (приблизна кількість учасників антитерористичної операції – 800 осіб помножена на середню кількість членів їх сімей – 2,5 осіб).

Статистика

Місто планує витратити  на оздоровлення одного учасника антитерористичної операції 5 тис. грн. У середньому щомісяця місто витрачатиме на пільги одного учасника АТО або члена його сім’ї, які отримають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, 320 грн.

Ціна питання

На заплановану підтримку учасників АТО та їх сімей у бюджеті міста на наступний рік передбачено такі суми:

надання грошової допомоги на оздоровлення пораненим учасникам антитерористичної операції — 500 тис. грн.;

надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей — 5 768,4 тис. грн.;

затрат на харчування дітей учасників антитерористичної операції — 1 200 тис. грн.;

на оздоровлення (відпочинок) дітей учасників антитерористичної операції — 3 600 тис. грн.;

відшкодовування витрат на поховання загиблих і померлих внаслідок отриманих поранень учасників антитерористичної операції — 80 тис. грн.;

Де дізнатися детальніше

Управління соціальних послуг Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради — 45-24-89, 32-04-67

вгору