Menu

На черкаських вулицях встановлять світлодіодні ліхтарі

На черкаських вулицях встановлять світлодіодні ліхтарі

Наступного року у Черкасах посвітлішає. Про це заявив секретар Черкаської міськради Віктор Білоусов. Нині із 38 тисяч світильників у місті сучасними є тільки 5,5 тисяч. 

– Йдеться не лише про зовнішню привабливість споруд, а й про зручність, комфортність для черкасців та енергоефективність і економію коштів для міської казни. Позитивно, що сучасні електронні технології дозволяють вирішувати ці проблеми, як і те, що за цю справу беруться наші вітчизняні компанії. І виробництво в цьому плані просунулося набагато вперед, вдаючись навіть до використання нанотехнологій, пояснює голова постійної депутатської комісії з питань земельних відносин, архітектури, містобудування та реклами Черкаської міської ради Ігор Тищенко.

 Освітлення, яким займуться наступного року, буде світлодіодним, адже це економно. Освітлювальні прилади компанії «Електронне світло», яка й займатиметься освітленням Черкас, споживають в п’ять разів менше електроенергії, порівняно з енергозберігаючими лампами, та майже у 12 разів – із лампами розжарювання. Крім цього, світлодіоди можуть працювати понад 100 000 годин, а після вичерпання цього терміну їхня яскравість зменшиться всього лиш на 30 відсотків, тоді як нормою для звичайної лампочки є близько 1 000 годин. Світлодіоди не перегорають і не чутливі до перепадів напруги в мережі на відміну від металогалогенних ламп, які ще потребують додаткових 10 хвилин для виходу на потрібний рівень яскравості. Окрім того, світлодіодні світильники значно менше, ніж традиційні лампи, нагрівають приміщення. До речі, ці світильники непросто пошкодити, що важливо для їхнього використання на території міста.

У якості експерименту безкоштовно встановлять світлодіодні світильники у Черкаській ЗОШ № 7. Поки що фахівці рахуватимуть, у скільки містові обійдеться освітлення Пагорбу Слави. Разом із тим керівництво Черкас запевняє, що тендер буде проведено обов’язково.  

вгору