Menu

Прокуратура взялася за посадовців, які "прокручували" афери із землею Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.net
Прокуратура взялася за посадовців, які "прокручували" афери із землею

Торік прокурорами розпочато 13 кримінальних проваджень у сфері земельних відносин , з яких 4 направлено до суду для розгляду по суті. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області, пишуть "Новини Черкащини".

Так, за результатами прокурорських перевірок до відповідальності притягнуто майже 150 посадових осіб, половина з них це контролери. Відшкодовано понад 1 млн грн. Задоволено судами позовів на суму 35,4 млн грн.

За документами реагування повернуто та попереджено надання 2,4 тис. га земель, на суму 44 млн грн.

Так, за позовом прокуратури області скасовано накази про надання дозволів на розробку землевпорядної документації з розпорядження пасовищами у Драбівському районі. Тим самим попереджено незаконну передачу та використання 223 га державних земель, загальною вартістю 760 тис. грн.

Здебільшого порушення допускаються органами влади та органами місцевого самоврядування саме під час розпорядження землями сільськогосподарського призначення.
Проведеною прокуратурою області перевіркою викрито злочинну схему подвійної передачі земельних ділянок у власність з боку службових осіб Головного управління Держземагентства в області.

Установлено, що вказані особи протиправно передали землю сільськогосподарського призначення загальною площею 3,2 га 41 громадянину, яка ще з 2007 року перебувала у власності інших осіб. Внаслідок вказаних дій громадянам заподіяно збитків на суму понад 2 млн грн.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження. Досудове слідство наразі триває.

вгору