Menu

Хто виведе Чигиринщину з депресії? Рекомендуємо

Хто виведе Чигиринщину з депресії?

Попри намагання обласної влади зняти напругу в Чигиринському районі градус другого громадського обговорення кандидатури на посаду голови району не знизився.  Єдине – обійшлося без бійок.

Уперше за всі роки чигиринці раділи тому, що керівника району призначають у такий публічний формат. Раніше то «в мішку привозили, то проплаченого ставили», а тут зібрали громаду і вирішили радитися. Минулої п’ятниці, 13 лютого, у Чигиринській райраді за участю голів сільрад, депутатів райради, медиків, освітян, підприємців, громадських організацій, священика, пройшло представлення кандидата на посаду голови району успішного підприємця  Наталії Нетовкіної.

Два табори – прибічників голови району Олександра Дісканта та нового обличчя Наталії Нетовкіної – в очі один одному змогли висловити свою позицію. Градус часто зашкалював і навіть присутність на обговоренні голови області Юрія Ткаченка не допомагала втихомирити особливо емоційних.

Юрій Ткаченко наголошував, що для нього головне, що в Чигиринський район «приходить самодостатня людина, яка в першу чергу об’єднає людей, яка готова вкласти сюди власні кошти і не має в районі ніякого бізнесу».

-  Історія наших поразок – це історія нашого розбрату. Ми бачимо цей розбрат сьогодні і він гальмує перемогу над ворогом, – додав Юрій Ткаченко.

Голова Чигиринської райдержадміністрації Олександр Діскант зазначив, що знайомий із Наталією Нетовкіною нетривалий час і «компромат на неї у нього відсутній».

- Що стосується того, що вона – бізнесмен, то нині багато бізнесменів працює у владі, – додав Олександр Діскант. – Те, що вона обіцяє для району, було б як манна небесна.

Наталія Нетовкіна, яка останні дев’ять місяців активно переймається розвитком Чигиринщини, у своїй промові обіцяла багато. Першочерговою задачею вона бачить відродження вимираючих сіл, об’єднання конфесій, громадських рухів, громади, створення робочих місць, розвиток екологічного сільського господарства, вирішення проблеми питної води та очисних споруд, перенесення виробничих потужностей швейного цеху з пошиття шкільного одягу з Кіровограда до Чигиринщини. Серед обіцянок благодійниці – розвиток району в супроводі Києво-Могилянської бізнес-академії, а в Чигирині створення її філіалу, добудова резиденції Богдана Хмельницького та залучення до справи підприємців.

- У мене гарна інвестиційна історія і в районі я можу бути гарантом інвестицій із України і з-за кордону, – пообіцяла Наталія Нетовкіна. – 25 квітня сюди приїдуть 25 президентів кампаній – мільйонери, мільярдери, кілька депутатів, які переймаються розвитком Чигиринського району. Вони запрошують до співпраці 25 найбільш потенційних чигиринців, які зможуть долучитися до розвитку регіону. Буде оголошено тендер на ці 25 осіб. Ми оголосимо конкурс на кращі бізнес-ідеї і проекти, які будуть підтримані інвесторами, – пояснила Наталія Нетовкіна.

На невтішні аргументи громади, мовляв, як вона буде боротися з тим, що в районі розпродане комунальне майно, Наталія Нетовкіна відповіла, що «люди ж не продані і в них знайдуться сили, аби створити все нове».

На закиди губернатора області Юрія Ткаченка до Олександра Дісканта щодо низьких економічних показників, затримкою з постачанням на Схід техніки, Діскант нечітко виправдовувався тим, що останні два місяці його постійно знімають і він немає можливості вирішувати ці питання. Головною своєю помилкою Олександр Дискант назвав те, що «він послухав голову обласної адміністрації і не сприяв тому, щоб було замінено керівництво райради».

- Тому що люди, які прийшли до керівництва, фактично й зробили цей безлад. Так, виникло питання по ремонту школи №1, по документації це 2,5 млн грн., виникло бажання проводити це без тендера, а це пряме порушення бюджетного законодавства. Я сказав, що цього не буде і це був перший конфлікт. Друга проблема виникла із тим, що в с. Іванівка холоднокровно забрали в людей більше 100 га земельних ділянок і віддали орендарям. І все це за сприяння керівництва райради, - зауважив Олександр Діскант.

Голова Читинської райради Петро Литвин зазначив, що при всіх суперечках більшість чигиринців хочуть примирення і звернувся до Юрія Ткаченка:

- Погано, що вам і вашим заступникам не вдалося переконати свого підлеглого, Олександра Анатолійовича (Дісканта – ред.), що є субординація, що є якась мужська честь. Наше завдання – зробити так, щоб у районі був спокій і лад, щоб працювала економіка і ми підтримуємо кандидатуру Наталії Нетовкіної.

- А ми не підтримуємо, – у відповідь парирували представники Народної ради – Петро Микитович (Литвин – голова Чигиринської райради – Ред.), поки ви будете на посаді, спокою в районі не буде, – дісталося й голові райради Литвину.

Від імені ГО «Чигиринська районна Народна рада», її голова Павло Романенко визнав, що в Наталії Нетовкіної є «великий потенціал, що вона може зробити для Чигиринщини багато доброго, але ми маємо пам’ятати, що якщо ми великий бізнес і владу поєднаємо, загально визнано, що це стане ґрунтом для корупції».

- Наталія Володимирівна (Нетовкіна – Ред.) не має права бути головою Чигиринської РДА, треба від’єднати бізнес від влади, – додав Павло Романенко. – Ми наполягаємо, аби на посаді залишився Олександр Діскант.

Ці слова більшість громади зустріла вигуками «Ганьба!».

- Головне, аби коли доведеться прощатися з вами, а таке ж настане, вам не було б соромно дивитися людям в очі, – звернувся до Наталії Нетовкіної депутат Чигиринської райради Володимир Грабовий.

Кандидатура Наталії Нетовкіної до Адміністрації Президента України ще не подана.

вгору