Menu

На Соборній площі помолилися за загиблих героїв Небесної Сотні

  • Автор  vechirka.net
На Соборній площі помолилися за загиблих героїв Небесної Сотні

Молебень за Небесною Сотнею відбувся зранку на Соборній площі. Пом’янути героїв сюди прийшли більше сотні черкащан.

Володимир Грошев приїхав на молебень зі Смілянщини. На Майдані був близько двох місяців. Чоловік особисто знав загиблого земляка Юрія Пасхаліна.
– Те, що відбулося на Майдані, ми ніколи не забудемо, – говорить активіст. – Ми там стояли без зброї, зате з вірою в те, що боремося за краще майбутнє України. Загиблі герої назавжди лишаться в наших серцях.
Шістьом черкащанам із Небесної Сотні Президент присвоїв звання Героя України. Це – Максим Горошишин (с. Грушківка, Кам’янський район), Юрій Паращук (м. Тальне), Юрій Пасхалін (с. Носачів, Смілянський район), Андрій Саєнко (м. Сміла), Віктор Чернець (с. Подібна, Маньківський район), Віталій Смоленський (с. Фурманівка, Уманський район). Їх також посмертно нагороджено відзнаками «За заслуги перед Черкащиною».
– Тут, на Соборній площі, зараз багато молоді, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Саме молодь першою вийшла на Майдан, бо її турбує майбутнє. Ці хлопці ще тоді повстали не лише проти внутрішнього ворога, а й проти зовнішнього. Пам'ять про загиблих і їхній подвиг ми маємо берегти. Бо саме пам'ять об’єднує людей в боротьбі за мир, за перемогу. Я переконаний, що фото черкащан із Небесної Сотні мають бути в кожного шкільного вчителя історії. На їхньому прикладі маємо виховувати майбутнє покоління, вчити цінувати волю України!..
    Опісля молебню біля символічного пам’ятника Небесній Сотні – люди рушили до стели загиблим героям. Тут поклали квіти та запалили свічки пам’яті.

вгору