Menu

Радуцький попереджає: готується рейдерське захоплення «Черкаситеплокомуненерго»

Радуцький попереджає: готується рейдерське захоплення «Черкаситеплокомуненерго»

Сьогодні секретар Черкаської міськради Олександр Радуцький заявив про рейдерське захоплення КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Михайлом Бродським, Сергієм Одаричем та їх командою. 

На думку посадовця, на підприємстві свідомо накопичуються борги, аби потім передати його в приватні руки.

Олександр Радуцький переконананий: робота над доведенням комунального підприємства до банкрутства розпочалася ще 2008 року. Тоді міська рада дозволила «Черкаситеплокомуненерго» взяти мільйонні валютні кредити у Європейського банку реконструкції та розвитку для запровадження енергозберігаючих технологій. Однак, отримавши кредити, умов для їх повернення розроблено не було.

— 2008 року на посаді заступника міського голови працював Андрій Савчук – людина Бродського. Він розпочав, провів та завершив отримання КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» кредиту ЄБРР у розмірі 11,2 млн. євро. Кредит отримали, а умов для його повернення не створили. Сьогодні це підприємство винне Європейському банку 1,7 млн. євро, за сьогоднішнім курсом це понад 60 млн. грн. Борг перед черкаською ТЕЦ становить – 27,9 млн. грн. Через це міська рада, яка виступає гарантом кредиту цього підприємства, у бюджеті розвитку мусить передбачити цю суму. Так само маємо закласти і 35 млн. грн. по кредиту КП «Черкасиводоканал». Бюджет розвитку нашого міста на 2015 рік становить близько 100 млн. грн, тож такими темпами коштів для ремонту доріг або інших потреб міста у нас просто не залишиться, — аналізує Олександр Радуцький.

На підтвердження економічного знищення комунального підприємства Олександр Радуцький наводить наступні факти. Так, дві котельні цього підприємства, які вийшли з ладу, так і не відремонтовано. У той час усі висотки, що отримували від них теплоносій, тепер обслуговує «Черкаська ТЕЦ», а це понад 3 млн. грн, які могли надійти до «Черкаситеплокомуненерго». Так само ІТП, які за кредитні кошти купило теплокомуненерго, встановлені у багатоповерхівках, теплоносій до яких тепер поставляє Черкаська ТЕЦ.

— І тепер, коли підприємство опинилося у скрутній економічній ситуацій, на ньому з’явився вже у якості фінансового директора той самий Андрій Савчук. Із зарплатою у 20 тис. грн. Я маю підстави вважати, що сьогодні на комунальному підприємстві свідомо накопичуються борги, аби потім передати його у приватні руки, — робить висновки секретар Черкаської міськради.

Аби виправити ситуацію, вже найближчої сесії Черкаської міськради буде розглянуто два проекти рішення. Перше – про звернення до Європейського банку реконструкції та розвитку із проханням реструктуризувати заборгованість нашого підприємства. Друге – про звернення до Президента України, прем’р-міністра, голови Верховної та народних депутатів від Черкащини із проханням посприяти у об’єднанні комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго» із державним підприємством, що перебуває у оренді — «Черкаською ТЕЦ».

вгору