Menu

Комунальний інтерес Рекомендуємо

Комунальний інтерес

Секретар Черкаської міськради Олександр Радуцький заявив про підготовку рейдерського захоплення «Черкаситеплокомуненерго» командою Сергія Одарича. На думку посадовця, на підприємстві свідомо накопичуються борги, аби потім передати його в приватні руки. Усі звинувачення з боку секретаря міської ради Сергій Одарич називає істерикою. Мер запевняє – він категорично проти того, щоб віддавати тепломережі у приватні руки.

Олександр Радуцький переконаний: робота над доведенням комунального підприємства до банкрутства розпочалася ще 2008 року. Тоді міська рада дозволила «Черкаситеплокомуненерго» взяти 11,2 млн. євро кредиту у Європейського банку реконструкції та розвитку для запровадження енергозберігаючих технологій. Однак, отримавши кредити, умов для їх повернення розроблено не було.

— Сьогодні це підприємство винне Європейському банку 1,7 млн. євро, за сьогоднішнім курсом це понад 60 млн. грн. Через це міська рада, яка виступає гарантом кредиту цього підприємства, у бюджеті розвитку мусить передбачити цю суму. Так само маємо закласти і 35 млн. грн. по кредиту КП «Черкасиводоканал». Бюджет розвитку нашого міста на 2015 рік становить близько 100 млн. грн, тож такими темпами коштів для ремонту доріг або інших потреб міста у нас просто не залишиться, — аналізує Олександр Радуцький. —  Я маю підстави вважати, що сьогодні на комунальному підприємстві свідомо накопичуються борги, аби потім передати його у приватні руки.

На підтвердження економічного знищення комунального підприємства Олександр Радуцький наводить наступні факти. Так, дві котельні цього підприємства, які вийшли з ладу, так і не відремонтовано. У той час усі висотки, що отримували від них теплоносій, тепер обслуговує «Черкаська ТЕЦ», а це понад 3 млн. грн, які могли надійти до «Черкаситеплокомуненерго». Так само ІТП, які за кредитні кошти купило теплокомуненерго, встановлені у багатоповерхівках, теплоносій до яких тепер поставляє Черкаська ТЕЦ.

Аби виправити ситуацію, вже найближчої сесії Черкаської міськради буде розглянуто два проекти рішення. Перше – про звернення до Європейського банку реконструкції та розвитку із проханням реструктуризувати заборгованість нашого підприємства. Друге – про звернення до Президента України, прем’єр-міністра, голови Верховної та народних депутатів від Черкащини із проханням посприяти у об’єднанні комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго» із державним підприємством, що перебуває у оренді — «Черкаською ТЕЦ».

Усі звинувачення з боку секретаря міської ради мер називає істерикою та хворобливою уявою самого Радуцького.

— Від запровадження енергозберігаючих технологій за кредитні кошти ми отримали хороший економічний ефект. Лише теплокомуненерго на рік заощаджує понад 19 млн. грн. Понад 6 млн. грн економлять жителі 104 висоток, де за кредитні кошти встановлено індивідуальні теплові пункти. А з першого квітня, коли вартість газу збільшиться, ми матимемо ще більшу економію, — парирує міський голова Сергій Одарич. — «Черкаситеплокомуненерго» – комунальне підприємство, включене у перелік підприємств, які не підлягають банкрутству. У разі, якщо підприємство не зможе погасити кредит, за це відповідатиме Черкаська міська рада. І лише міська рада може прийняти рішення про ліквідацію, продаж чи оренду цього підприємства, адже міськрада представляє інтереси громади.

Мер запевняє – він категорично проти того, щоб віддавати тепломережі у приватні руки. І хочеться йому повірити, однак і переживання Радуцького –  небезпідставні.

Пригадується позаминуле скликання міськради, яке з подачі Сергія Одарича і його більшістю у депутатському корпусі дозволило орендувати КП «Черкаситеплокомуненерго». Сьогодні мер запевняє – йшлося про оренду, однак орендувати міське майно народні обранці дозволили 49 років. Тоді теплокомуненерго зберіг трудовий колектив та його керівник Микола Кушнір. Розуміючи, що втрачають своє підприємство, його працівники, вирішили самостійно взяти його в оренду. Не хотілося б повертатися до цієї ситуації через роки, однак в умовах, коли тепло практично  кожних півроку дорожчає, зрозуміло, що знайдуться охочі спрямувати потоки людських грошей у вигляді тарифів до своїх кишень.

вгору