Menu

Черкащани не хочуть жити на Гостромогильній

  • Автор  vechirka.net
Черкащани не хочуть жити на Гостромогильній

Представники громади, які взяли участь у зборах з приводу переіменування вулиць у Черкасах, обурені пропозицією назвати вулицю Волкова Гостромогильною, пише "Про все".

Відомий черкаський історик Михайло Сиволап пояснив громадянам, що саме таку назву пропонують вулиці Волкова, оскільки у 1893-1923 і 1957 роках її іменували саме  Гостромогильною (на поч. ХХ ст. тут існував великий курган Гостра Могила).

– Гострими Могилами в Україні народ називав великі крутосхилі скіфські, як правило, царські кургани (2,5 тис. років тому). Даний курган, заввишки 5-6м, було знищено, принаймні, його наземну частину, перед початком І-ї Світової війни. Назва Гостромогильна є надзвичайно рідкісною, унікальною (черкасизм), стосується не лише історії нашого міста ХІХ ст., але і його стародавньої доісторії, і тому її варто відродити, незважаючи на деяку незвичність подібної назви, а навіть і завдяки їй, – зазначив Сиволап.

Людей страшенно обурила така пропозиція. Вони висловили свою категоричну позицію проти такого переіменування.

– Люди за голову беруться від такої назви. Не можна такого робити. Можливо, раніше могилами і називали кургани, але зараз це слово сприймають по-іншому, – вигукували громадяни із зали.

Депутат міськради Юрій Ботнар погодився з думкою людей і оскільки гострими Могилами в Україні народ називав великі крутосхилі скіфські кургани, запропонував назвати вулицю Волкова Скіфською.

вгору