Menu

Монументу «Матір-Вітчизна» у Черкасах не стоїться Рекомендуємо

Монументу «Матір-Вітчизна» у Черкасах не стоїться

Під пагорбом Слави з боку Долини троянд знову провалилася земля. Це вже втретє за останніх декілька років.

Провалля трапляються в основному весною, після танення снігу. У міській архітектурі аналізують – причина катаклізму у панно, виконаного з квітів у вигляді гербу нашого міста.

— Панно обнесено парканом, який дає можливість городянам підніматися та опускатися з пагорбу Слави у непризначеному для цього місці. Вони тримаються за паркан як за поручні. Уже протоптали чималу стежину, якою й стікає вода з пагорбу, вода й вимиває грунт, — аналізує головний архітектор Черкас Віталій Чернуха.

На думку посадовця, якщо панно забрати, вимитий грунт засипати свіжим і засадити травою із розгалуженим корінням, то вже незабаром проблему буде вирішено. Такої ж позиції дотримуються і міські комунальники та екологи.

У департаменті житлово-комунального комплексу вирішили, щоб врятувати пагорб, а разом із ним і монумент, необхідно прибрати важкі металеві конструкції та засипати яму, вимиту водою – цементуючою глиною, а поверху висадити клумбу.

— Ми вирішили демонтувати герб Черкас, який прикрашає пагорб збоку. Було прийнято рішення засипати яму та висадити там квіти, – деталізує директор департаменту житлово-комунального комплексу Андрій Наумчук.

— Газон засіємо на спеціальній зміцнюючій решітці, яка призначена для схилів і не дає сповзати землі. Коренева система рослин через решітку проникає у землю, це укріплюватиме схил пагорбу, — ділиться планами порятунку пагорбу Слави начальник управління екології Володимир Гусаченко.

Окрім того, ще кілька років тому було виявлено, що черкаська Мати-Вітчизна покривається незрозумілим нальотом та рухає рукою. Очевидці стверджували, що під час ремонтних робіт, коли на руку пам’ятника сідала людина вагою близько 70 кілограм, рука од’їхала на 3-4 см. Ці симптоми непокоїли міських посадовців, вони навіть створили комісію, яка б мала дослідити стан пам’ятника. Однак, комісія ніяких неполадок тоді не виявила, тож нічого не усувала та не ремонтувала.

Сьогодні ж обіцяють до 9-го травня обробити монумент антикорозійним розчином.

Пагорб Слави:

Усіх загиблих та похованих у різних місцях Черкас перезахоронили 1964 року у братській могилі на місці, де колись стояла Троїцька церква. Проте меморіал з’явився більш ніж через 10 років після цього. Цей меморіал створювали десятки відомих архітекторів та скульпторів колишнього Радянського союзу. У 1972 році проект меморіалу було завершено, а у 1975 – тут встановили 11-тиметрову гіпсову модель фігури Матері-Вітчизни, та підпірну стіну, на якій були закріплені тимчасові фанерні щити, імітовані під бронзу із прізвищами загиблих воїнів. Так скульптори та архітектори змогли в цілому побачити та оцінити комплекс. Лише після того як були внесені поправки та зауваження, деталі монумента почали відливати у бронзі. Усі роботи були завершені у 1977 році.

вгору