Menu

Самооборонівці нагадали медикам Черкас, що в нас медицина – безкоштовна

Самооборонівці нагадали медикам Черкас, що в нас медицина – безкоштовна

До наступного вівторка, 31 березня, в усіх лікувальних закладах Черкас мають бути вивішені переліки безкоштовних медичних препаратів та послуг для черкащан. Ініційовану відділом протидії корупції ГО «Самооборона Черкаси» пропозицію підтримали в департаменті охорони здоров’я Черкаської міськради,  а його директор Олег Стадник під час останньої  медичної ради зобов’язав усіх керівників лікувальних закладів Черкас оновити відповідну інформацію і розмістити її у закладі. А ще – чітко контролювати процес вимагання грошей.

Представник відділу протидії корупції Володимир Литвин вважає, що така відкритість закриє корупційний потік, адже припускає, що лікарі можуть давати направлення на платні обстеження УЗД, бо отримують за це відсоток.

За словами Олега Стадника, минулого року в чотири поліклініки за бюджетні кошти були передані апарати УЗД, тож якщо хтось буде на цьому заробляти, й відповідатиме за це – починаючи від дисциплінарного стягнення і закінчуючи передачею до рук правоохоронців.

- Наша людина проходила обстеження в  лікувальному закладі. Їй сказали заплатити за послугу. За що заплатити? Покажіть документ, яким буде аргументовано оплату. Нам документ не показали, а сказали, що треба платить благодійний внесок. Враховуючи, що благодійний внесок – це не оплата за щось, і незрозуміло на який рахунок ідуть гроші, я цей внесок хочу - плачу, а хочу – не плачу, - говорить Володимир Литвин.

За словами Олега Стадника, питання інформування населення про послуги завжди було в їх пріоритетах, і нині завдяки ініціативі Самооборони Майдану, відновлюють роботу щодо повного інформування і відвідувачів, і пацієнтів про перелік платних послуг і розцінок виконкому на ці послуги.

Головлікар Третьої міської лікарні Олександр Федорук не бачить ніяких проблем у розміщенні такої інформації. Говорить, що це - відкритість, прозорість і  зрозумілість. Тому на діагностичних кабінетах – УЗД, ЕКГ, інших інформація про безкоштовні послуги вже розміщена.

- Проблема в іншому – в нерозумінні різниці між поняттям «платні послуги» та «благодійні внески». Так, перелік платних послуг визначений у Постанові Кабміну, а їх вартість скоригована міськрадою. Перелік платних послуг, їх вартість уже більше року вивішені біля Столу довідок закладу.

- Благодійні внески пацієнти проплачують через платіжні термінали на спецрахунок лікарні, а комісія з розподілу благодійних внесків при Третій міській лікарні визначає, на що витрати ці кошти. Як правило, це купівля розхідних матеріалів та проведення ремонтних робіт, - пояснив Олександр Федорук. – Ніхто не може зобов’язати людину платити благодійні внески.

За словами Олега Стадника, при потребі на забезпечення медицини міста у 250 млн грн.  отримано 210 млн грн: 180 млн грн. – субвенції з державного бюджету і 30 млн грн – додаткових коштів.

- Тому це лягає на плечі пацієнтів, - зазначив Олег Стадник. – Але як медики, так і пацієнти стали утричі біднішими. Тому перекладання забезпечення лікувальних закладів на пацієнтів їх тільки озлобляє.

вгору