Menu

Юлія Воєвода: «Усі обласні програми виконувались «з-під палки»

  • Автор  vechirka.net
Юлія Воєвода: «Усі обласні програми виконувались «з-під палки»

Депутат Черкаської обласної ради Юлія Воєвода підбила підсумок економічного розвитку області за 2013 рік.

- Якщо говорити про наше 5-те місце в Україні, то за це, швидше за все, треба подякувати аграріям. І знову ж таки, навряд чи самим черкащанам, а перш за все іногороднім інвесторам – вони не пошкодували інвестицій в черкаську землю заради власного збагачення. У  плані прийняття рішень для економічного зростання з боку обласної ради – швидше за все то були не реально продумані рішення, а потуги. Практично всі програми виконувалися з-під «палки». Не було достатньо коштів для забезпечення програм, а останні затримки виплат казначейством взагалі віднесли соціальну сферу черкащан десь у 2001 рік.

Тотальні затримки заробітної плати, скорочення працівників, та і взагалі закриття малого бізнесу - це не економічне зростання, про яке говорить статистика. Наприклад, директор однієї зі служб отримує мінімальну зарплатню, але премія у нього чудова, а проста медична сестра все так же отримує мінімальну зарплату. Але якщо скласти їх дохід разом та розділити на двох, то і середня зарплата буде уже далеко не мінімальна. Але в медичної сестри від цієї статистики не додасться в гаманці.

Все «чудово» в області, одне погано - на селі як не було доріг, так і немає, сільській молоді здебільшого доводиться веселитись у генделиках, бо будинки культури не працюють. З медициною взагалі нонсенс - люди кричать: «Не закривайте районні лікарні». А влада їх реформує. Але що значить ця реформа? Може збільшення кількості ліжок чи додання вузьких спеціалістів у села? Чи може соціального транспорту на село додають? Про такі будування «Нової Черкащини» можна говорити дуже довго – а сенс.

Бачимо ми це покращення не на словах, а на зустрічі з простими людьми, які вже навіть вимагати втомилися. Дуже шкода нашого економічного зростання.

вгору