Menu

На Черкащині школярів прагнуть навчати духовно-моральним цінностям

  • Автор  vechirka.net
На Черкащині школярів прагнуть навчати духовно-моральним цінностям

Про впровадження духовно-морального виховання у навчальних закладах Черкащини говорили на Всеукраїнській науково-практичній конференції. Вона відбулась на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.

Участь у конференції «Християнські цінності як складова духовно-морального виховання громадянина України» взяли представники обласної влади, представники навчальних закладів та духовенство.

Зокрема, голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко наголосила на важливості вивчення предмету «Основи християнської етики» у школах, що і буде запорукою виховання високоморальних та свідомих громадян держави.

Варто відзначити, що ряд навчальних закладів Черкащини вже практикує викладання  предмету «Основи християнської етики», зокрема  школи на Звенигородщині, ЗОШ № 6 та  приватна загальноосвітня школа «Софія» у Черкасах. Представники цих шкіл поділились досвідом викладання предмету з присутніми.   

Декан гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія» Василь Жуковський, представив навчальні та методичні розробки академії щодо впровадження та викладання предметів духовно-морального спрямування в Україні. Серед основних принципів Василь Миколайович відзначив добровільність та залучення професійно підготовлених викладачів.

- Людина завжди благословенна, коли своє життя будує на християнських цінностях, - підсумував декан гуманітарного факультету

Ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна розповіла про активну участь інституту в підготовці фахівців з викладання предмету «Основи християнської етики».

Аби школярі мали повноцінний доступ до літератури за відповідною тематикою, заступник директора Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія» Микола Плаксін означив порядок надання безкоштовних комплектів християнської літератури у шкільні бібліотеки Черкащини.

На останок директор Департаменту освіти і науки ОДА Валерій Данилевський відзначив значущість формування системи внутрішніх цінностей людини як джерела мотивації її вчинків.

-  У цьому аспекті викладання предмету «Основи християнської етики» має слугувати ціннісним та світоглядним орієнтиром для молодого покоління, - підсумував Валерій Вікторович.

Всі учасники конференції висловили бажання співпраці щодо подальшого упровадження викладання предметів духовно-морального спрямування, адже від формування та розвитку прийдешніх поколінь залежить стан культури і моралі суспільства.

вгору