Menu

Сергій Квіт у Черкасах розповів, чому Кузьмінського не допустили до виборів та хто отримуватиме стипендії Рекомендуємо

Сергій Квіт у Черкасах розповів, чому Кузьмінського не допустили до виборів та хто отримуватиме стипендії

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт щойно провів прес-конференцію у ЧНУ. Посадовець приїхав до Черкас, аби розповісти про новий Закон "Про вищу освіту" і його реалізацію та плани міністерства на майбутнє. У ході прес-конференції він розкрив кілька важливих для черкащан запитань.

Зокрема, розповів про те, що на Черкащині планується закриття двох вищих навчальних закладів. Зараз тривають перевірки у Європейському університеті та університеті Поплавського.

 - Ми ставимось скептично до подібних навчальних закладів, вони мають 120 студентів або й менше. Зокрема, цікавить економічний бік роботи таких вишів, - зазначив міністр.

Він запевняє, що в цій ситуації студенти не постраждають, їх буде переведено до інших навчальних закладів. І зазвичай студенти переходять у кращі заклади, ніж ті, в яких вони навчалися.

Стосовно об’єднання ЧНУ та ЧДТУ, міністр зазначив, що поки що таких ініціатив від цих начальних закладів він не отримував. Однак сказав, що подібні варіанти в інших областях України є. Саме міністерство таких об’єднань не ініціює, однак коли звертаються самі навчальні заклади, то реагує на такі звернення і допомагає в об’єднанні.

Стосовно виборів ректора ЧНУ, до міністерства звернулося всього 5 осіб, четверо з яких було зареєстровано і вони візьмуть наступного тижня участь у виборах. Відмовили лише одному охочому взяти участь у виборах – Анатолію Кузьмінському.

- Мої враження від Кузьмінського дуже негативні. 2005 року я відвідував ваш університет і саме тоді студенти голодували у знак протесту проти діяльності цього ректора. Після цього він був змушений залишити свою посаду. Я отримував листи від громадських організацій, правоохоронних органів. У мене таке враження, що ця людина мала намір займатися політикою, а не університетом. Я не думаю, що цьому навчальному закладу слід занурюватися у політичну боротьбу. Тож ми й відмовили пану Кузьмінському.

Стосовно пенсійної реформи, втрати цінних кадрів серед освітян Черкащини міністр не оцінює як високі. Написали заяви на звільнення близько 15 осіб лише в ЧНУ, така тенденція існує по всій Україні.

Що ж стосується питання про стипендії, то міністр запевнив, що вони будуть і їхні розміри не зменшать. Однак у цілому міністр не задоволений тим, як сплачуються стипендії, адже їх отримують усі: і ті, для кого ці стипендії замалі, і ті, кому вони реально не потрібні. Тому в майбутньому міністерство має намір систему виплат стипендій переглянути, виплачувати стипендії тільки студентам, які показують високі результати у навчанні, а також тим, хто дійсно їх потребує – це соціально незахищені верстви населення.

вгору