Menu

У ЧНУ роз’яснили, що трапилося зі студентською стипендією

  • Автор  vechirka.net
У ЧНУ роз’яснили, що трапилося зі студентською стипендією

Питання розміру стипендій стало болючою темою для студентської громади. Чому зменшилася стипендія, отримана студентами у березні нинішнього року, роз’яснює головний бухгалтер Черкаського національного університету ім.Богдана Хмельницького Тетяна Платошкіна.

За її словами, власне розмір стипендії не змінився. Проблеми є з індексацією, яка нараховується на суму стипендії. На цій доплаті негативно позначилася інфляція, пов’язана з різким стрибком курсу долара. Відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, що діє з 2003 року, проводиться індексація студентських стипендій у зв’язку з інфляцією.

На 2015 рік Міністерством освіти на виплату індексації стипендій студентам вищих навчальних закладів України передбачено усього 4% від загального стипендіального фонду. Однак зростання рівня інфляції лише за І квартал склало 20,6 відсотка. А при обрахунку індексації, яка здійснюється кожному студенту індивідуально в залежності від багатьох чинників (рік  вступу, базовий місяць тощо), виявилося, що станом на січень розмір індексації для першокурсників складав 1,6 відсотка, а в травні вже 33%. Для студентів 2, 3 та 4 курсів він зріс з 22 до 51 відсотка. Як результат, передбачених державним бюджетом коштів вистачило, щоб за січень — лютий виплатити студентам індексацію у повному обсязі, а не лише 4 відсотки (як регламентовано в бюджеті).

Керівництво університету неодноразово зверталося до Міністерства освіти і науки та Міністерства соціальної політики України щодо збільшення видатків на виплату стипендії. На сьогодні це питання не вирішене. У разі збільшення фінансування університет індексуватиме стипендії відповідно до реального розміру індексації.

Додаткові роз’яснення можна отримати у головного бухгалтера Тетяни Леонідівни Платошкіної (І корпус університету, каб.105) та начальника планово-фінансового відділу Данилової Валентини Юхимівни (І корпус університету, каб.129) або за телефоном 35-74-98.

вгору