Menu

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького вибирають ректора Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.net
У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького вибирають ректора

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького тривають вибори ректора. 

Виборча дільниця відкрилася о 09.00. Станом на 12.00 проголосували 462 виборці з 711. Це 65% від тих, хто має право брати участь у голосуванні. З них — 333 науково-педагогічні працівники, 67 студентів, 62 інші працівники, ідеться на офіційному сайті установи.

Сергій Бондарчук, заступник начальника відділу керівних кадрів управління роботи з персоналом та керівними кадрами Міністерства освіти і науки України, переконаний:

- Вибори в університеті проходять на високому організаційному рівні, дотримані всі положення і вимоги законодавства, зокрема статті 42 Закону України “Про вищу освіту”, методичні рекомендації Міністерства освіти і науки щодо виборчої системи, положення, які прийняті в університеті. Виборчий процес відкритий і прозорий, присутні спостерігачі і від усіх кандидатів, і від громадськості, зауважень немає. Вчора на засіданні оргкомітету з проведення виборів ректора виникло питання стосовно документів, за якими будуть видаватися бюлетені. Члени оргкомітету голосуванням прийняли відповідне рішення, і сьогодні діють згідно з цим рішенням. Голосування йде активно.

Сергій Миколайович розповів також про принципові відмінності виборів ректора вищого навчального закладу за новим законодавством.

- Обраний за новими європейськими правилами ректор користуватиметься підтримкою більшості працівників закладу. Раніше ректора обирали на конференції, де були представлені делегати, і цей склад був не такий великий, що давало можливість для маніпуляцій. Зараз у виборах беруть участь більшість представників навчального закладу. Голосують 75% науково-педагогічних працівників 15% студентів та 10% інших працівників університету. Науково-педагогічні представники мають право зробити пряме волевиявлення, а не доручати свій голос комусь іншому. Це робить вибори демократичними, легітимними і надзвичайно важливо для навчального закладу та системи освіти взагалі.

вгору