Menu

Через закриття ковзанки зникне єдиний у Черкасах хокейний клуб Рекомендуємо

Через закриття ковзанки зникне єдиний у Черкасах хокейний клуб

Із нового року припиняє своє існування торговельно-розважальний центр «Екватор», а разом із ним єдина у нашому місті ковзанка. Закриття ковзанки стало справжньою трагедією для 23-ох черкаських хлопців, що займаються у хокейному клубі «Торнадо» та їх батьків.

- У нас талановитий тренер і хороші старанні хлопці. Мій Нікіта ніколи не стояв на ковзанах, а за три місяці занять у секції він на них бігає краще ніж просто на ногах, - ділиться мати восьмирічного Нікіти Олена Макаренко-Клабан. - Усі батьки дітей із нашої секції підключилися до пошуку можливостей і далі грати в хокей. Я яка мама хочу зробити усе можливе, щоб моя дитина реалізувалася. Можливо мій син має талант і у нього майбутнє відомого хокеїста.

Черкаському хокейному клубу «Торнадо» близько півтора роки. Він існує виключно за рахунок батьківської ініціативи та гаманця. Жодного фінансування чи підтримки від влади місцеві хокеїсти не мали та й не просили. На початку їх підтримували спонсори, завдяки чому діти могли займатися на льоду по 8 годин щотижня. Однак з часом і цю фінансову підтримку клуб втратив, сьогодні малі хокеїсти виходять на лід лише 2 години на тиждень, а цього мало.

Аби Нікіта займався улюбленим видом спорту Олені довелося витратити на його обмундирування 2700 грн. Жінка придбала вживану форму, скільки ж коштує нова вона навіть не уявляє, адже знайти її практично неможливо. Батьки більшості хлопчиків, які займаються у клубу, купили синам вже по другому комплекту форми, адже діти дуже швидко ростуть. Щомісяця за оренду ковзанки та роботу тренера батьки платять по 350 грн.

- Думаю, до весни ми ще якось протримаємося, шукатимемо можливості грати на ковзанках у парку чи сквері, а з лютого будемо шукати можливостей їздити у Кіровоград чи Кременчук. Зрозуміло. Що це дорого, але хоча б раз на тиждень, хлопці мають ставати на ковзани, - розповідає помічник головного тренера Валерій Клюшньов. -  Ми не один раз вигравали у київських команд та дніпропетровців.

Батьки оббивають усі пороги, аби хоча б довідатися, хто власник катка. Однак добитися хоча б якоїсь зрозумілої відповіді ні від влади, ні від київських власників торговельно-розважального комплексу «Екватор» їм наразі не вдалося.

- Це приватна власність. Оскільки власник прийняв рішення закрити ковзанку разом із ТРЦ, то це його справа. Я розумію, що іншої ковзанки у місті немає, але що буде з цим обладнанням - його демонтують, перевезуть у інше місто чи здадуть на металобрухт - нам невідомо. Усіх працівників звільняють і ми так само залишаємось без роботи, - поділився один із працівників ковзанки, що побажав залишитися не названим.

Найближчі ж до Черкас ковзанки знаходяться у Кіровограді та Кременчузі. Однак дорога туди і назад займе чимало часу, а хлопцям ще й уроки робити. Батьки чекають і на відкриття нового льодового палацу у Богуславі Київської області - все ж таки ближче.

Позиція влади

Директор департаменту освіти та гуманітарної науки Марина Бакланова:

—    Наразі до нас не зверталися ні тренер, ні батьки дітей, що займаються у секції «Торнадо». Ми готові до спілкування і спробуємо зробити усе, що в наших силах. Ми хочемо і готові розвивати у нашому місті усі види спорту, які популярні серед батьків та дітей. У міста були плани створити ковзанку, наразі розглядається питання про створення її на центральному стадіоні.

 

вгору