Menu

Черкаський митець відновив старовинну фототехнологію

  • Автор  vechirka.net
Черкаський митець відновив старовинну фототехнологію

За допомогою апарату, якому вже з півсотні років, чоловік створює світлини справжнім сріблом на склі. Кожен знімок – унікальний, ідеться в сюжеті "ВІККА-НОВИН".

Цьому громіздкому фотоапаратові вже з півсотні років. Ще кілька місяців тому він припадав пилом у чужому гаражі. Врятувати із забуття незвичний пристрій взявся черкаський митець-відчайдуха.

Андрій Бадєєв, фотограф: "Інтерес до фотографії – він завжди значний. І обмежуватись тільки цифровими фотознімками бажання не було. Якось я зовсім випадково прочитав про метод амбротипної фотографії. Писали, що це насправді дуже складний процес "

Аби пізнати весь процес створення магії фотографії чистим сріблом на прозорому склі, Андрій витратив не один місяць.

Першою моделлю хлопця стала тендітна Тіна. Про такий фотодосвід дівчина згадує з посмішкою.

Тіна Тіхоненко, фотограф: "Фотографія виходить в дзеркальному відображенні і люди трохи на себе не схожі. Ти дивишся – і немовби бачиш себе в дзеркало, якось по-іншому, тут ти якийсь – з цікавинкою, чи що. Мені сказали, що я на знімку як жінка-вамп."

Старовинну фототехнологію Андрій Бадєєв відновлював методом спроб і помилок. Зате тепер, каже, знає особливості всіх етапів створення амбротипу на п’ятірочку.

Андрій Бадєєв, фотограф: "Потрібно все вимити, вичистити, щоб нічого не потрапило зайвого в срібну ванну. Тому що, якщо погано вичистити і полити колодієм, то всі ці піщинки і пилинки буде видно на фотографіях дуже чітко"

Очищену скляну пластину фотограф вкриває спеціальним розчином.

Щойно всі інструменти готові – можна приступати до самого процесу.

Катерина Ковбій, кореспондент: "Для того, аби стати моделлю амбротипної фотографії, треба запастись терпінням. Адже не рухатись доведеться цілих десять секунд"

З цього моменту відлік іде на секунди. Витримка, дія реагенту – кожен рух фотографа має свої чіткі часові межі. Все – аби на світ з’явилась якісна фотографія.

Фотограф ділиться: зображення на світлині зроблене чистим сріблом. Колег Андрія по амбротипу в Україні всього троє. В усьому світі їх ледь за двісті.

Свої унікальні фотороботи хлопець поки зберігає вдома. Та обіцяє – вже зовсім скоро дивуватиме ними черкасців. 

Переглянути фотознімки та отримати більш детальну інформацію безпосередньо у фотомайстра ви можете на його сторінках у соцмережах:

https://vk.com/4erkago

https://www.facebook.com/4erkago?_rdr

вгору