Menu

У Мошнах бунт. Селяни четверту годину поспіль блокують трасу Черкаси–Канів Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.net
У Мошнах бунт. Селяни четверту годину поспіль блокують трасу Черкаси–Канів

Сьогодні з 10 години ранку триває акція громадянської непокори, яку влаштували жителі сіл Мошни та Яснозір’я Черкаського району. Люди безперервним потоком йдуть пішохідним переходом через трасу Черкаси-Канів, заблокувавши таким способом автомобільне сполучення, пише "Дзвін".

Селяни кажуть, що вони протестують проти рейдерського захоплення своїх земель підприємством наближеного до Президента олігарха Юрія Косюка. Птахофабрика “Наша Ряба” без жодних дозволів почала будівництво найбільшого в Європі комплексу пташників на розпайованих землях, що належать селянам.

Нагадаємо, що протистояння жителів цих сіл із забудовником і черкаською владою, що стала на бік олігарха, триває вже близько півроку. Незважаючи на відсутність будь-яких законних підстав, олігарх все ж  таки вирішив почати будівництво, що і стало каталізатором для повстання селян.

На місце перекриття траси прибули два десятки правоохоронців, заступник губернатора Юрій Сас та голова Черкаської РДА Костянтин Омаргалієв, щоб переконати людей не влаштовувати бунт. Але селяни проігнорували прохання чиновників, звинувативши їх у бездіяльності. Після трьох годин блокування громада вирішила відправити “контактну групу” в Черкаси на переговори з губернатором Юрієм Ткаченком. Проте трасу блокувати продовжили, чекаючи на інформацію, що прийде з обласної державної адміністрації.

Люди вимагають негайного припинення незаконного будівництва, порушення кримінальних справ проти забудовника та відновлення знищеного бульдозерами поля. На захист та підтримку селян приїхали і представники “Правого Сектору Черкащини” та “УНА-УНСО”. Мошенці та яснозірці після активної словесної перепалки з заступником губернатора пригрозили у разі подальшої бездіяльності обласної влади перекрити трасу в Каневі 22 травня, коли туди приїде Петро Порошенко.

вгору