Menu

Обласний керманич пояснив, чому дехто проти об'єднання громад

  • Автор  vechirka.net
Обласний керманич пояснив, чому дехто проти об'єднання громад

Голови окремих сільських рад за бюджетний кошт дбають про особисті інтереси, а не громади. Звідси й активний супротив можливому об’єднанню. Про це заявив голова Черкаської ОДА на позачерговій сесії облради. Там розглядали проект формування спроможних територіальних громад в області. Для його схвалення забракло кількох голосів.

Цьогоріч громади міст, сіл і селищ області отримають близько 300 млн грн плати за землю, 160 млн грн єдиного податку та 60 млн грн акцизу. І майже половину своїх доходів витратять на утримання апарату місцевих рад.

– Подекуди жителі працюють винятково на утримання чиновницького апарату, – зауважує очільник області Юрій Ткаченко. – Приміром, у Гудзівці, що на Звенигородщині, або в Жовтневому, що на Монастирищині. У Червоній Слободі на це витрачають третину коштів від надходжень до бюджету. А за перший квартал цього року середня заробітна плата по 222 місцевих радах склала від 3 тис. до 4 тис. грн. А є ще більше. Тому якщо нічого не змінювати, то скарбниці сільських громад і далі будуть здебільшого виконувати функцію кошторису на утримання владного апарату. А на дороги, лікарні, ФАПи тощо й далі бракуватиме грошей.

Окрім того, натепер проведено 12 ревізій сільських рад. Перевіряльники знайшли порушень на понад 4 млн грн, із них майже 1,3 млн грн – це кошти, незаконно спрямовані на оплату праці.

– Наприклад, у Голов’ятинській сільській раді, це на Смілянщині, виплачено премії сільському голові без відповідних рішень сесій на суму майже 217 тис. грн, – обурюється обласний керманич. – І це в часи, коли кожна бюджетна гривня має особливу вагу, коли щоденно волонтери збирають пожертви для допомоги армії. Тобто деякі сільські голови в нас за бюджетний кошт дбають про себе. Тому й зрозуміло, чого налаштовують свої громади проти об'єднання. А ця реформа зараз, як ніколи, на часі. Однак для її впровадження деяким нашим депутатам, на жаль, забракло державницької позиції та бажання в усьому розібратися без популізму.

Як раніше наголошував Юрій Ткаченко, перспективний план об'єднання тергромад – це не догма, а відправна точка для подальшої роботи. Тому що опісля його ухвалення слідувало б місячне обговорення у громадах. Бо саме їм вирішувати, з ким і як об’єднуватися.

вгору