Menu

Продавши однокімнатку у Черкасах, можна купити таку ж у Греції

Продавши однокімнатку у Черкасах, можна купити таку ж у Греції

Складна політична та щораз складніша економічна ситуація змушує українців задуматися над можливістю покинути країну і знайти щастя де-небудь закордоном. Все більше українських заробітчан не поспішає повертатися додому та шукає можливість заробити за кордоном, щоб придбати там житло.

 

Якщо сьогодні у Черкасах однокімнатну квартиру (35-50 кв. м) можна купити за $30-40 тисяч (середня вартість квадратного метра «вторинного» помешкання – $717), то, для прикладу, на Півночі Греції можна знайти аналогічні пропозиції – від $40 тисяч за 35 кв.м.

Для порівняння, у Києві квадратний метр однокімнатної квартири на «вторинці» коштує у середньому $1 670, у Львові та Одесі помешкання коштує в середньому $1 500 за кв. м, у Донецьку та Харкові – $1 100 за кв. м.

Ціни на нерухомість в охопленій кризою Греції залежать від близькості до моря. Однак, знайти хороше житло можна вже за $1 000-1 300 кв.м. Також в об’єктах, які в процесі будівництва, помешкання буде дешевшим від готового на 20-30%.

Ріелтори зазначають, що помешкання у Греції є хорошим способом інвестицій, однак купівля нерухомості не надає спеціальних привілеїв при отриманні дозволу на проживання, працю тощо. Однак, маючи нерухомість в цій країні, значно простіше оформити багаторазову візу.

Інакше ситуація виглядає у Болгарії, де, маючи у власності житло, значно легше отримати тимчасовий дозвіл на проживання. Так, студії та квартири площею 40 кв. м на відомому курорті "Золоті піски" можна придбати за $30-40 тисяч. Двоспальні апартаменти площею понад 100 кв.м коштуватимуть там близько $90 тисяч.

У болгарському місті Варна середня вартість помешкання становить $1 000-1 400 за кв. м. А на гірськолижних курортах Банско або Пампорово метр квадратний коштує $550 та $1 100 відповідно.

Квартиру в "Золотих пісках" площею 43 кв. м у житловому комплексі з басейном, фітнес-центром, охороною, парковкою, конс'єржем та іншими благами можна придбати за $29 704 (або $688 за кв. м). У ріелторському агентстві запевняють, що від будинку до моря відстань становить всього 200 м.

Маючи документи на нерухомість, а з ними – довідку про наявність рахунку в болгарському банку (щонайменше 1,5 тис. євро), довідку з Пенсійного фонду, анкети для консульства, фотографії та копію закордонного паспорта, з’являється шанс отримати дозвіл на проживання.

Трохи дорожче житло пропонується у Португалії: квартира в околицях Лісабона обійдеться в $1 400 за метр квадратний, а біля Порту – $1 100 кв.м.

вгору