Menu

Хлопчаки, що заблукали у лісі поблизу Канева, знайшлися Рекомендуємо

  • Автор  Тетяна Роговська
Хлопчаки, що заблукали у лісі поблизу Канева, знайшлися

Зникнення двох маленьких хлопчиків – п’яти та восьми років, жителів Канева, наробило галасу в області. Братики зникли 22 липня, близько 14.00.

Будинок, у якому проживала сім’я, розташований біля лісу. Прийшовши додому з роботи, мама хлопчаків їх не застала і в тривозі, що щось трапилось, повідомила про зникнення дітей. Пошуки розпочались близько 21.30. Ліс площею п’ять тисяч гектарів прочісували близько 200 людей. Серед них - рятувальники, правоохоронці, працівники лісового господарства, Миронівської птахофабрики, єгері, медпрацівники центральної районної лікарні, де працює мама зниклих малих, волонтери, водолази комунальної водолазно-рятувальної служби Черкаської обласної ради та представники місцевого козацтва. О пів на третю ночі вже 23 липня пошуки були призупинені й відновлені з 7.00. За словами речника начальника ДСНС області Костянтина Проценка, до пошуків дітей долучився не один десяток місцевих жителів та жителів сусідніх сіл, які не змогли лишатися байдужими до чужої біди.

Завгосп Канівської райлікарні Василь Дик очолював ту пошукову групу, яка й знайшла хлопчаків. За його словами, вони близько 7.00 23 липня вирушили на пошуки тією дорогою, якою сім’я ходить за водою до джерела, тобто визначилися, що почнуть пошуки з того місця, куди родина найчастіше ходить. Інші групи роз’їхалися, хто на Степанці, хто на Яблунів… Обстежували всі ставки, сусідні з будинком закинуті дачі. З острахом обстежували кожну закинуту криницю, яму, адже крізь бур’яни їх не було видно.

- А коли службовий собака привів пошукову групу до ставка і зупинився, в усіх похололо всередині. Водолази обстежили ставок, і всі з полегкістю зітхнули, коли там нікого не знайшли, - розповів Василь.  

Щаслива звістка, що малих знайшли, прилетіла о 17.30. А знайшли їх за сім кілометрів від джерела, так званої «королівської криниці», куди вони ходять по воду. Малі накрутили лісом п’ять кілометрів.

Хлопці пішли до лісу зранку разом із літнім сусідом, який інколи наглядав за малими, поки мама була на роботі. У лісі допомагали дідусеві збирати хмиз та суху деревину. Згодом, повернувшись додому, літній чоловік пригадав, що забув там сокиру. Сам мав хворі ноги, ходив із ковінькою, тому за сокирою пішли діти. За словами старшого братика, у лісі вони розгубились, пішли не тією дорогою й заблукали. Ішли, допоки не стемніло, а коли настала ніч і похолоднішало, притулились один до одного й поснули в ямці. Спали погано, тож уранці, коли пригріло сонечко, знову поснули. Медпрацівники, які входили до кожної з пошукових груп, одразу оглянули малих. На щастя, вони були здорові, єдине – дуже голодні, адже за більш ніж добу з’їли одне знайдене яблуко, та подряпані гілками.

- Це наші діти, наші онуки. Тому наш обов’язок був допомогти цій сім’ї. Головне - що діти живі, - говорить пан Василь.

Після того, які дітки були знайдені, їх забрали у дитяче відділення Канівської райлікарні, аби поспостерігати за ними.

- Братики, особливо молодший, були виснажені й зневодненні. Ми раді тому, що вони не наїлися ягід у лісі. Їх стан задовільний, - повідомила головлікар Канівської райлікарні Віра Шапошник.

Про маму хлопчиків, свою колегу, Василь Дик говорить тільки хороше. Єдине, зазначає, будиночок їхній розташований просто в лісі , а ще – мама розривається між дітьми й роботою.

– Такого і ворогові не побажаєш. Мама ні грама не спала. Там дзвонять, що бачили дітей на Копанях – вона летить туди, тоді дзвонять, що бачили біля четвертої школи, – вона вже там. Вона цей ліс так вивчила… Ох… Скроні посивіли за ніч, – вболіває за сім’ю пан Василь. - Вибиратися їм треба з цих хащ. Їм не місце тут. Людей майже немає поруч. Якби хто допоміг сім’ї з новим житлом…

Нагадаємо, позаминулого року у Канівському районі теж заблукали діти 5 та 7 років. Їх знайшли наступного дня живими, але теж знесиленими. Добу в канівському лісі провела і літня жіночка, яка пішли туди за грибами. Її теж знайшли наступного дня живою.

вгору