Menu

Необхідно розібратися з тими, хто ігнорує процес виділення землі учасникам АТО – Сергій Рудик

  • Автор  vechirka.net
Необхідно розібратися з тими, хто ігнорує процес виділення землі учасникам АТО – Сергій Рудик

Народний депутат України від Черкащини (Черкаський, Смілянський, Кам’янський райони) Сергій Рудик вважає за доцільне провести перевірки роботи землевпорядників у Черкаській області, які за кількісними показниками надали найменше земельних ділянок для учасників антитерористичної операції. Зокрема, йдеться про Кам’янський район.

- Ситуація, коли немає землі там, де її хотіли б взяти учасники АТО, звісно є. Проте, якщо у Черкаському районі, наближеному до обласного центру й відповідно, більш урбанізованому, виділено 299 земельні ділянки для військових та їх родин, а у віддаленому Кам’янському районі - всього 4 ділянки, є привід розібратися з роботою відповідних органів місцевого самоврядування та землевпорядників, - зазначає Рудик.

За словами депутата, чинне законодавство не прив’язує землі до місцеперебування людини. Саме тому серед основних відмов на заяви учасників АТО зустрічаються «земельні ділянки знаходяться за межами населеного пункту», «відсутність вільних ділянок», «відсутність земель запасу житлової та громадської забудови».

- У чому причина того, що реалізувати своє конституційне право на безоплатне отримання наділу у власність військовослужбовцям-учасникам АТО в Кам’янському районі складніше, ніж у Смілянському чи Черкаському, слід розібратися. Вважаю необхідним звернутися до Держгеокадастру, ГУ земельних ресурсів Черкаської області і до мера Кам'янки за інформацією щодо кількості поданих заяв від учасників АТО (родини учасників АТО) та передбаченого для реалізації даної програми земельного масиву в межах району, - зазначив Сергій Рудик.

Нагадаємо, що Уряд України 13 червня 2014 підтримав ініціативу екс-глави Держземагентства Сергія Рудика про безкоштовне надання земділянок у власність військовослужбовцям ЗСУ та інших військових формувань, а також співробітникам Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки, які захищають територіальну цілісність і суверенітет країни в її східних і південно східних регіонах. На 16 липня 2014 для зазначених ініціатив передбачалося використати земельний масив у кількості 2,521 тис. од., загальна площа якого становила 18,3802 тис. га.

Відповідно до інформації Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, землевпорядниками Черкащини видано 759 наказів про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО або членам родин загиблих воїнів на загальну площу 929,10 га. Найменше дозволів видано у Городищенському (7), Кам’янському (4) районах та в містах Золотоноша (1) і Канів (8).

вгору