Menu

Павло Карась із черкащанами долучився до толоки у Легедзиному

  • Автор  vechirka.net
Павло Карась із черкащанами долучився до толоки у Легедзиному

Понад 500 людей із різних міст та областей 8 серпня приїхали на толоку у Легедзине Тальнівського району будувати трипільську хату. Долучилися до толоки і черкащани. За день людям разом вдалося виконати більшість робіт. Наступного року у Легедзине запрошують усіх патріотів та небайдужих людей будувати стелю і дах.

Толока вже увосьме проходила на території заповідника "Трипільська культура". Тут планують звести комплекс із трипільських жител. Окрім музею, є будови, зведені на толоці у минулі роки.

– Ми спеціально привезли більше глини, щоб вигнати стіни. Ще треба одну толоку, щоб зробити верх, повирівнювати все. Думаю, на наступний рік доробимо хату. Є люди, які приїжджають із першої толоки – із 2008 року. Цього разу було стільки людей, що у глині було тісно, – розповів директор заповідника "Трипільська культура" Владислав Чабанюк.

Гостей з інших міст селили у місцевих жителів. Увесь день працював ярмарок майстрів, де можна було купити вироби народних умільців. Тут продавали вишиванки, глиняний посуд, прикраси, вінки та обереги.

– Мене на толоку запросили друзі з Умані. Дуже багато розповідали про це народне дійство. Я вражений, настільки гарно проходив захід, – розповів Павло Карась, член ВО "ЧЕРКАЩАНИ". – Люди різного віку, різних статків, професій та інтересів робили спільну справу. Дуже приємно, що на Черкащині відбуваються такі чудові заходи. У цьому колосальна заслуга організаторів толоки Владислава Чабанюка та всього колективу музею "Трипільська культура". Я переконаний, що кожен житель нашого міста та нашої області має відвідати Легедзине. Хочу, щоб наше місто Черкаси долучилося до цього великого проекту. Щоб було розуміння, що Черкаська область є центром величезної культурної спадщини. Мрію, щоб така толока в Черкасах була не лише стосовно будівництва історичної будівлі, а щоб ми спільною толокою вирішували більшість міських проблем. І я думаю, що коли ми це будемо робити, то станемо справжнім квітучим містом. Спільною толокою змінимо Черкаси й область.

Розважав людей казкар Сашко Лірник. Він приїздить щороку.

– Толока у цьому році більш працьовита. Менше шоу, більше роботи. Зробили дуже багато. Я чекав цілий рік, без неї вже не можна. Фестивалі, концерти, виступи – це добре. А така робота дуже душу гріє. Сина сюди привіз. Теж глину місить. Друзів привіз, вони – своїх друзів. І кажуть, що ще більше їхати буде у наступному році, – прокоментував Сашко Лірник.

По завершенню толоки учасникам провели екскурсії на археологічні розкопки у сусідні Тальянки та музеєм "Трипільська культура". На "Трипільських вечорницях" увечері слухали казки Сашка Лірника, виступи гуртів "Вертеп" (Дніпропетровськ) та "Гонта" (Умань). Завершилися вечорниці традиційним кінопоказом.

вгору