Menu

Програмі розвитку паліативної допомоги в Черкаській області – бути?

  • Автор  vechirka.net
Програмі розвитку паліативної допомоги в Черкаській області – бути?

Депутатська комісія з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства рекомендувала винести на чергове засідання сесії Черкаської обласної ради Програму розвитку паліативної допомоги на 2015-2020 рр. Презентував її депутатам та усім присутнім головний лікар Черкаського обласного онкологічного диспансеру Віктор Парамонов.

За словами Віктора Парамонова, Черкаська область в плані розвитку паліативної допомоги відстала від країн Західної Європи років на 100, від країн Східної Європи – на 30-40 років. Навіть деякі області України, такі як Харківська, Львівська, Івано-Франківська, випередили Черкаську на 10-15 років. Нині на Черкащині налічується близько 1,5-2 тисяч хворих, які потребують паліативної допомоги. Але в стінах обласного онкодиспансеру спеціалізовану медичну допомогу отримує не більше 100 осіб.
Розроблена та запропонована до розгляду депутатами Програма розвитку паліативної допомоги на 2015 - 2020 роки дозволить створити систему, при якій людині буде гарантоване право померти так само, як вона і народжується: з повагою до її особистості та організму.
- Мені приємно, що саме за нинішньої каденції депутатів буде прийнято таку програму. Наявність її є ознакою атмосфери милосердя та морально-духовного клімату країни, – зазначила голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко.
Фінансова медикаментозна складова Програми сягає 60 млн.грн. на 5 років.
- Але навіть за відсутності повного фінансування з коштів обласного бюджету вона дасть можливість залучати  міжнародну фінансову допомогу та кошти благодійних фондів, які чекають від обласної влади здійснення перших кроків, які продемонстрували б небайдужість та повагу до людського життя від його початку до його кінця, – зазначає представник ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Тамара Борисова.

Для довідки: Паліативна допомога - вид медичної допомоги, який дозволяє покращити якість життя паліативного пацієнта та допомогти членам його родини шляхом запобігання та полегшення страждань невиліковно хворої людини.

вгору