Menu

Міліціонерів вже немає, а поліцейських ще немає Рекомендуємо

  • Автор  Сергій Халупінський
Міліціонерів вже немає, а поліцейських ще немає

Минулого тижня в Україні припинив існування інститут міліції. Відтак, з 7 листопада, відколи набрав чинності Закону України «Про національну поліцію» і натомість втратив чинність Закон «Про міліцію», у нас не залишилося жодного міліціонера. Їх мали б замінити поліцейські, однак відповідних кадрових призначень, принаймні на Черкащині, досі немає. Та попри такий собі вакуум, усі вже не міліціонери, але ще не поліцейські нині працюють у звичному режимі. Усі вони до проведення переатестації призначені виконуючими обов’язки поліцейських, тож громадянам турбуватися нічого: реорганізація відомства має пройти для них непомітно.

Уже зареєстровано як юридичну особу публічного права — головне управління національної поліції в Черкаській області. Саме таку назву відтепер носить головне правоохоронне відомство області замість звичного УМВС. Власне, це поки що єдина реальна зміна, що відбулася на виконання Закону «Про національну поліцію». Штатні розписи ані райвідділів, ані главку нацполіції, а також дати проведення переатестації колишніх міліціонерів на місця ще не доведені. Щодо збереження законності, то все залишається незмінним.

— Робота триває у звичному режимі, всі наші працівники призначені тимчасово виконуючими обов’язки поліцейських і працюють відповідно до Закону України «Про поліцію», — говорить керівник прес-служби головного управління національної поліції в Черкаської області Дмитро Грищенко. — Перехідним положеннями цього закону передбачено, що до 31 грудня 2016 року поліції дозволяється використання службових посвідчень, бланків, печаток, штампів, логотипів та емблем міліції та Міністерства внутрішніх справ України. Громадянам нічого переживати, вони можуть звертатися до поліції за звичним номером «102», або безпосередньо до Чергових частин райвідділів. Без реагування на звернення вони не залишаться, як не залишаться безкарними порушники правопорядку.

У секторі зв’язків з громадськістю УМВС у Черкаській області кажуть, що в ці дні кадрова служба обласного відомства працює у посиленому режимі, приймаючи заяви охочих служити в національній поліції. Та, за словами новопризначеної шефині національної поліції Хатії Деканоїдзе, стати поліцейськими зможуть не всі колишні міліціонери. Вони мають пройти спеціальну атестацію. Хто її не пройде, шукатиме нову роботу.

Слід зазначити, що кардинальних відмінностей поліції від міліції, крім візуальних, не так вже й багато, адже головними чинниками, що впливають на якість роботи відомства є, насамперед, кадри та матеріально технічне забезпечення. А з тим і з іншим якраз і проблема. Те, що левова частка кадрів залишиться від міліції (інших взяти просто ніде, хоча б тому, що це кваліфікована робота) немає сумнівів, проте є небезпідставні сумніви щодо належного матеріально-технічного забезпечення національної поліції, принаймні у найближчій перспективі.

Чи не головною відмінністю є те, що керівнику підрозділу поліції місцева рада може оголосити недовіру, прийнявши відповідну резолюцію. Це фактична підстава для звільнення, що є обов’язковим. Таким чином керівники поліцейських підрозділів хочеш не хочеш муситимуть йти на компроміси з керівниками фракцій більшості у місцевих радах й нести персональну відповідальність за розкриття резонансних злочинів. Щоправда резолюцію недовіри рада може прийняти не раніше, ніж через рік після призначення керівника підрозділу поліції.

вгору