Menu

У Черкасах вшанують Чорновола, якщо матимуть на це у бюджеті гроші

У Черкасах вшанують Чорновола, якщо матимуть на це у бюджеті гроші

В. о. міського голови Черкас комуніст Віктор Білоусов каже, що встановити памятник торік черкаським посадовцям завадило важке бюджетне становище.

Як запевняють депутати Фракції вільних демократів у Черкаській міськраді, торік у програмі соціально-економічного розвитку нашого міста було передбачено проведення конкурсу на кращу ескіз-ідею па-м'ятника В'ячеславу Чорноволу. Однак минув рік, та у Черкасах ні конкурсу не провели, ні остаточного місця для встановлення пам'ятника великому українському демократові не визначили.
На запит депутата міськради Володимира Шиятого Віктор Білоусов відповів: «По даному питанню… визначено місце розміщення пам'ятника, розроблено умови проведення конкурсу. Проте у зв'язку з відсутністю фінансування роботи припинені». І пообіцяв – наступного року знову внести встановлення пам'ятника В'ячеславу Чорноволу у план соціально-економічного розвитку Черкас. Проте це зовсім не гарантує, що цей пам'ятник у Черкасах таки з'явиться.
– У нас сьогодні 44 мільйони міських грошей лежить на казначейських рахунках без руху. Кожна дія потребує фінансування. Вам навіть ескіз ніхто дарма не намалює, – пояснює бездіяльність міської влади у цьому питанні в. о. міського голови Віктор Білоусов. – Усе, на жаль, впирається в гроші. Сподіваюся, після того як ми приймемо бюджет міста на наступний рік та план соціально-економічного розвитку, ми зможемо повернутися до цього питання.
У департаменті архітектури Черкаського міськвиконкому пропонують установити пам'ятник В'ячеславу Чорноволу на площі перед будівлею Черкаської райдержадміністрації, по вулиці, торік названій на його честь. Однак цю пропозицію має затвердити ще й містобудівна рада Черкас.
– Відповідь, що надійшла з міськвиконкому, дивує. «Нова влада» звітує, що, мовляв, було визначено місце розміщення па-м'ятника (правда, не вказано, де саме), розроблено умови конкурсу, а от сам конкурс не провели через відсутність фінансування. Хоча у Програмі соціально-економічного розвитку на 2013 рік навпроти цього пункту не передбачалося ЖОДНОЇ копійки фінансування. І невже для проведення та організації конкурсу необхідні гроші? – коментує відповідь влади депутат міськради від Вільних демократів, а у минулому рухівець Володимир Шиятий. – Я цю відповідь сприймаю як те, що «нова влада» просто спустила на гальмах виконання цього пункту Програми соціально-економічного розвитку. Воно й зрозуміло, адже при владі нині в Черкасах комуніст, який, певно, не зацікавлений у тому, щоб у місті був установлений пам'ятник В'ячеславу Чорноволу.

вгору