Menu

Область готується до холодів і відключень світла

  • Автор  Тетяна РОГОВСЬКА
Область готується до холодів і відключень світла

Діятиме 26 стаціонарних пунктів обігріву та три пересувні електростанції

В області активно готують до роботи мобільні групи з реагування на можливі надзвичайні ситуації, пов’язані з погіршенням погодних умов у зимовий період.

Так, керівник обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань повідомив, що нинішньої зими не передбачається аномальних холодів, однак очікується, що вона буде холоднішою, ніж попередня, зі збільшеною кількістю ожеледних явищ. За його словами, вже з 20 грудня температура значно знизиться.

Тож на сьогодні в Черкасах та всіх районах області перевіряють та доукомплектовують технічні засоби, транспорт, а також особовий склад. Від завтрашнього дня їх готовність перевірятиме керівництво області.

Перебіг підготовчих робіт обговорили в обласній адміністрації на комісії з ТЕБ та НС під керівництвом заступника голови – керівника апарату ОДА Віталія Коваля.

– Аналіз минулорічних зим, відносно не холодних та малосніжних, показав, що, не зважаючи на це, пониження температури, а часом мокрий сніг, все ж вносять свої корективи в роботу окремих галузей економіки, – зазначив Віталій Коваль. – Тож із метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із порушенням роботи об’єктів життєзабезпечення, обов’язковою є стовідсоткова готовність сил і засобів, наявність паливно-мастильних матеріалів, відповідних фахівців.

Під час комісії заступник начальника Управління ДСНС у Черкаській області В’ячеслав Перевізник повідомив, що в регіоні готують 24 мобільних групи, зокрема, 341 одиницю спеціальної техніки та 772 працівники особового складу.

– Обласна мобільна група налічує 31 одиницю техніки та 28 осіб, – зазначив В’ячеслав Перевізник. – Традиційно групи чергують цілодобово. До їх складу залучають пожежно-рятувальні підрозділи Управління ДСНС, службу охорони громадського порядку, медичну службу, електропостачання, теплопостачання, водопостачання, газопостачання, автомобільних доріг.

Підрозділами Управління для попередження нещасних випадків від переохолодження в зимовий період передбачено розгортання 26-ти стаціонарних, 13-ти наметових та двох пересувних (мобільних) пунктів обігріву населення. На випадок відключення електропостачання закладів соціальної сфери, зокрема лікарень, дитячих садків, шкіл, інтернатів, підрозділи Управління готові залучити 3 пересувні електростанції, 5 наметів пунктів забезпечення (АРЗ СП) тощо.

Так, заступник голови ОДА Віталій Коваль дав завдання усім відповідним службам в області перевірити готовність мобільних груп, звернути увагу керівників установ та підприємств, які несуть відповідальність за певні ділянки, зокрема й дорожніх служб, на наявність паливно-мастильних матеріалів, посипкової суміші та інших необхідних матеріалів.

 

вгору