Menu

Вулиці Радянській у Червоній Слободі знову можуть дати ім’я Іделя

  • Автор  Сергій Халупінський
Вулиці Радянській у Червоній Слободі знову можуть дати ім’я Іделя

Багатостраждальній вулиці Радянській в Червоній Слободі Черкаського району можуть повернути ім’я загиблого учасника АТО Іллі Іделя. Київський адміністративний апеляційний суд прийняв до розгляду апеляційну скаргу на постанову Черкаського районного суду, якою було в окремо взятому селі було скасовано декомунізацію.

Влітку 2015 року на виконання закону про декомунізацію сільська рада перейменувала її на честь свого земляка, який у серпні 2014 року отримав смертельне поранення у Щасті Луганської області. Проте вже 20 січня 2016 року Черкаський районний суд за позовом секретаря сільради повернув вулиці стару назву. Оскільки сільрада не оскаржила це рішення воно набуло законної сили. Тепер його оскаржує дружина Іллі Тамара Ідель.

За словами адвоката Тамари Ідель Миколи Білого, минулого тижня Київський адміністративний апеляційний суд прийняв до розгляду її апеляційну скаргу. Крім того суд визнав Тамару Ідель третьою стороною по справі та поновив строк на апеляційне оскарження постанови Черкаського районного суду. Нею, нагадаємо, визнано незаконним та скасоване рішення Червонослобідської сільської ради про перейменування вулиці Радянської на Іллі Іделя. Це було безпрецедентне рішення місцевого суду про скасування перейменування вулиці, здійсненого на підставі закону про декомунізацію.

Підстава для скасування рішення сільради була формальною. Зокрема, суд послався на порушення порядку обговорення громадою, що затверджений постановою Кабміну. При цьому суд навіть не зважив, що перейменування відбувається на виконання закону про декомунізацію й обговорення є бажаним, але не обов’язковим.

Розгляд апеляційної скарги Тамари Ідель відбудеться 24 березня 2016 року в Київському адміністративному апеляційному суді. Микола Білий припускає, що цього ж дня суд ухвалить своє рішення. Він переконаний, що постанову Черкаського районного суду буде скасовано й вулиці Радянській, яку в рамках декомунізації у будь-якому випадку буде перейменовано, повернуть ім’я Іллі Іделя. За його словами, для цього є всі підстави.

Нагадаємо, ім’я загиблого «айдарівця» Іллі Іделя стало розмінною монетою в стосунках сільської влади та опозиції, що іменує себе «ініціативною групою». Представник останньої — секретар сільради Юлія Околічна минулої осені звернулася до Черкаського районного суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Червонослобідської сільської ради про перейменування вулиці Радянської на Іделя. У своєму позові вона послалася на порушенні процедури громадського обговорення щодо перейменування. Голова села Зінаїда Михайленко каже, що сільрада бела не знала про існування рішення суду й відповідно не могла його оскаржити.

вгору