Menu

У черкаських ПТУ шукатимуть «мертві душі»

  • Автор  Сергій Халупінський
У черкаських ПТУ шукатимуть «мертві душі»

На наявність «мертвих душ» вирішили перевірити заклади профтехосвіти Черкас депутати міської ради. На сесії, що відбулася минулого вівторка депутат Андрій Куча звернувся із відповідним запитом до міського голови, департаментів освіти міста та області, а також начальника міськвідділу Національної поліції. У ньому депутат наводить кричущі приклади, коли учні, не відвідуючи свої заклади дивним чином здають контрольні і навіть отримують дипломи. При цьому стипендії за них начебто отримують викладачі.

Такі випадки депутат Андрій Куча навів на прикладі Черкаського професійно-будівельного ліцею. За його словами, він отримав інформацію про те, що до цього навчального закладу зараховуються учні на базі неповної середньої та середньої освіти, які в подальшому не відвідують уроки виробничого та теоретичного навчання. Тим не менше учні благополучно атестуються викладачами та майстрами й переводяться на інші курси та отримують стипендії. Зокрема, депутат назвав сім прізвищ учнів 7-ї групи ліцею й простить перевірити, чи насправді вони відвідують заняття.

— У разі підтвердження фактів невідвідування уроків вказаними учнями, прошу з’ясувати, хто наприкінці 2015 року написав за них директорську контрольну роботу, яким чином були відкриті карткові рахунку в Приватбонку для отримання стипендій та хто їх фактично отримує, — вимагає Андрій Куча. Він також, просить з’ясувати чи преміювалися вказані учні з стипендіального фонду, чому в журналах обліку теоретичного та практично навчань вони протягом навчального семестру не обліковуються належним чином та чи не збільшується штучно чисельність учнів таким чином.

— Якщо відвідати їхні пари чи лекції, там буде осіб 150. Більше людей там немає, хоча обліковується понад 400 учнів. Викладачам заборонено ставити енки в журналах. Також мені відомо, що викладачі даного ліцею отримують банківські картки замість студентів, які не ходять на пари, й отримують за них стипендії, — заявив Андрій Куча.

Вже наступного дня у ситуації намагався розібратися заступник директора міського департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин. Разом із Андрієм Кучею він відвідав професійно-будівельний ліцей. Проте його висновки ані підтверджують, ані спростовують озвучених на сесії припущень. Так, за словами Ігоря Волошина, хоч заклади профтехосвіти міста й фінансуються від початку року з міського бюджету, вони досі перебувають у державній власності, а тому місто може контролювати лише їхню фінансову діяльність.

— Сьогодні я не маю права перевіряти управлінську діяльність цього закладу, оскільки він підпорядковуються Міністерству освіти. Процес передачі закладів профтехосвіти в комунальну власність міста ще попереду і це буде складний етап. З початку року утримання цих закладів взяло на себе місто. Зокрема, з міського бюджету ми фінансуємо їх утримання, фонд заробітної плати та стипендіальний фонд. Тому можемо лише контролювати фінансово-господарську діяльність. У цьому плані претензій до професійно-будівельного ліцею у нас не має. Хто отримує стипендії по банківських картках учнів ліцею, можуть з’ясувати лише працівники самого Приватбанку та поліція. Середня ж відвідуваність закладу учнями становить 75 відсотків, а щодо «мертвих душ», зокрема, чи відвідують ліцей названі Андрієм Кучею учні, ми не вправі з’ясовувати, — прокоментував Ігор Волошин.

Директор Черкаського професійно-будівельного ліцею Валентина Молоцило категорично спростовує звинувачення. За її словами, в ліцеї немає жодної «мертвої душі», стипендії учні отримують самостійно, а депутата просто ввели в оману.

— Я шість років працюю директором ліцею і можу стверджувати, що у нас нема є жодної «мертвої душі», — розповідає Валентина Молоцило. — Ми готові до будь-яких перевірок, аби довести це. Я спілкувалася з Андрієм Кучею, це — порядна людина, але його хтось свідомо чи несвідомо підставив. Діти у нас навчаються переважно бідні, тож якби у когось відібрати банківську картку для виплати стипендії — це був би такий галас! Та й хто з педагогів наважиться на це? Після зарахування на навчання учні самостійно отримують банківські картки для отримання стипендій. По їхніх же документах. Їх там фотографують… Крім того, всі названі Андрієм Кучею учні відвідують ліцей за винятком такого собі Дорота — такого у нас ніколи не було. До того ж серед названих учнів є прізвища тих, хто навчається за контрактом. Вони не отримують стипендії, а тому  й забрати банківські  картки у них неможливо. Але, наголошую, всі вони відвідують навчання. Тому запропонувала Андрієві особисто перевірити це. Стосовно посади методиста, яку начебто ми намагаємося зберегти за рахунок кількості учнів, вона у нас ніколи не лімітувалася, до того ж навіть якби названих студентів не було в ліцеї, кількості учнів все рівно вистачило б. Станом на 1 вересня минулого року в ліцеї навчалося 426 учнів. Складається враження, що депутата просто ввели в оману.

вгору