Menu

До кінця квітня додому повернуться понад дві тисяч мобілізованих черкащан Рекомендуємо

  • Автор  Сергій Халупінський
До кінця квітня додому повернуться понад дві тисяч мобілізованих черкащан

У вівторок, 29 березня набрав сили Указ Президента України про демобілізацію військовослужбовців четвертої хвилі мобілізації. Загалом, додому мають повернутися 45 тисяч військових. Понад дві тисячі з них — черкащани.

За словами обласного військового комісара Євгена Курбета, військовослужбовці, мобілізовані під час четвертої хвилі мобілізації, будуть звільнені до кінця квітня цього року. При чому, завдання стоїть по-максимуму звільнити їх вже у березні.

Щоправда, не всі ці військовослужбовці обов’язково повернуться додому. За словами Євгена Курберта, частина з них залишиться на службі за контрактом, а тому точна кількість тих, хто повернеться до цивільного життя стане відомою лише тоді, коли вони стануть на облік у своїх військоматах.

Військкомати, до речі, зараз активно набирають військовослужбовців на службу за контрактом. Після суттєвого підвищення матеріального забезпечення військових чимало черкащан йдуть на контакт. Так, за даними Євгена Курета, з початку року служити за контрактом виявили бажання понад 600 черкащан. Нагадаємо, мінімальна зарплата військовослужбовця нині становить 7тисяч гривень. До цього додаються доплати за звання, посаду тощо. Загалом, мінімальна заробітна плата військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО, становить 11 тисяч гривень.

На жаль, четверта хвиля не обійшлася без втрат серед мобілізованих черкащан. За цей час область понесла 3 бойові втрати і стільки ж небойових. Загалом, за весь час війни на Сході залинули 99 черкащан. Ще 34 випадки загибелі наших військовослужбовців вважаються небойовими.

вгору