Menu

Дорожники вийдуть на шляхи області вже цього тижня

  • Автор  vechirka.ua
Дорожники вийдуть на шляхи області вже цього тижня

Ремонтна кампанія доріг стартує на Черкащині. Про це на колегії ОДА сказав начальник Служби автомобільних доріг області Юрій Настенко.

Черкащина має отримати з державного бюджету 99 мільйонів гривень на утримання та ремонт шляхів загального користування. Та цих коштів, кажуть дорожники, замало.

– Не чекаючи поки вони надійдуть, ми вже взяли в борг матеріали, – зауважує головний дорожник області. – Якщо погода сприятиме, то вже у вівторок-середу станемо до роботи. Ідеться переважно про ямковий ремонт. Подекуди можливий дрібний середній. На капремонт коштів не маємо. Цього року ми особливу увагу приділятимемо якості робіт: перевірятимемо матеріали, дотримання технології робіт тощо. Залучатимемо до контролю і представників громадськості.

Цьогоріч дороги області ремонтуватимуть також у складчину. У Черкаській ОДА розробили законний механізм співфінансування цих робіт із державного та місцевих бюджетів. За підрахунками, райони можуть спрямувати на ремонт доріг понад 50 млн грн.

– Райони готові долучаться, – каже голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – І це керівники підтвердили на колегії. Готові й сільгосптоваровиробники. І ми маємо гарний приклад такої «фінансової співпраці» на Шполянщині, де зараз одні з найкращих доріг по області. Зрозуміло, що в ідеалі такої складчини не повинно бути. Однак фінансування від держави на ремонт доріг постійно бракує. А якщо зараз не вирішувати питання з утримання мережі шляхів, то через рік-два вже не буде що ремонтувати. Тому й потрібна максимальна консолідація всіх зусиль. Однак ключове: ми вимагаємо від дорожників якісного ремонту. Тоді буде довіра. Окрім того, слід пройтися по кадрах у наших райавтодорах. Не всі там на своїх місцях.

вгору