Menu

Комунальники області припинили подачу тепла споживачам

  • Автор  Сергій Халупінський
Комунальники області припинили подачу тепла споживачам

На Черкащині завершився опалювальний сезон 2015-2016 років. В управлінні ЖКГ облдержадміністрації зазначають, що він виявився стабільним й минув без особливих ускладнень. Досягненням сезону є зменшення споживання газу теплогенеруючими підприємствами та покращення стану розрахунків за його споживання.

 Завершення опалювального сезону в області тривало кілька днів — з 1 по 6 квітня. Подачу тепла спочатку було припинено в житлові будинки та заклади соціальної сфери області. Останніми сезон закрили заклади охорони здоров’я та освіти, приміщення яких обладнані індивідуальними системами опалення.

— Особливих ускладнень протягом цього опалювального сезону у нас не було. Зривів подачі тепла не було й сезон проходив у стабільному режимі, — повідомила начальник відділу управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Ганна Банделюк.

За її словами, скарг від споживачів тепла на незадовільне опалення цього року було значно менше, ніж у попередні роки. Температурний фон в опалювальних приміщеннях відповідав встановленим санітарним нормам. Це свідчить про, якісну підготовку до зими. Та чи не найбільшим досягненням комунальників стало зменшення попри нетеплу зиму обсягів споживання газу та покращення розрахунків за його використання.

На скільки менше було спожито газу порівняно з попереднім сезоном комунальники ще підсумовують, проте зазначають, що зекономити вдалося за рахунок модернізації обладнання котелень, а також ефективного  використання опалення. Крім того низка малопотужних котелень області були переведені на альтернативні види палива, що також вплинуло на зменшення обсягів споживання газу.

Значно покращився цього сезону стан розрахунків теплопостачальних підприємств області перед «Нафтогазом» за спожите паливо. Так, станом на 7 квітня рівень розрахунків становив 94%. У свою чергу, покращилися розрахунки й споживачів тепла, зокрема, підприємств, установ та організацій. Тим не менше, за словами Ганни Банделюк, найбільш сумлінними платниками традиційно залишається населення.

вгору