Menu

У Дніпро під Черкасами випустили 4 тонни мальків товстолобика Рекомендуємо

  • Автор  Ігор Єфімов
У Дніпро під Черкасами випустили 4 тонни мальків товстолобика

27 квітня у Дніпро поблизу Черкас випустили 4 тонни мальків товстолобика. Цей вид риб обрали невипадково, пояснюють в обласній екоінспекції. Товстолобики – «санітари» водойми, бо поїдають водорості. Мальків виростили в Іркліївському риборозпліднику. Кожен важить зо 300 грамів. А тонна коштує 25 тис. грн.

- Це риба рослиноїдна, вона буде очищати Дніпро від зелених водорослів. Через рік вага рибини буде приблизно півтора кілограма, через два роки три кілограма, – каже Сергій Сипачов, директор Іркліївського риборозплідника.

Спонсорами такої акції стали підприємства, які своєю діяльність забруднюють річку Дніпро. Одна тонна риби коштує близько 25 тисяч гривень.

- Це продовження минулорічної акції, яку ми розпочати з підприємцями. Ми залучаємо тих виробників які скидають відходи в Дніпро. До акції приєдналися «Миронівський хлібопродукт», «Перемога нова», «Металінвест», ПП Василевській, Буряк, Бормишев.  І в райони ця традиція вже теж поширюється. Зокрема, в Чорнобаївському та Канівському районах підприємці теж профінансували зарибнення. Насправді це гарний приклад для того, щоб долучити громадськість та підприємців для зариблення. Зараз зариблюємо товстолобом, а найближчим часом ще випустимо до шести тон риби, це буде зі сторони Золотоноші, - розповів голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Поки мальки не розійдуться по акваторії Дніпра – місце зарибнення особливо пильнуватиме водний патруль.

- Для того, щоб товстолоба відразу не виловили, сюди буде поставлений екіпаж з двох-трьох чоловік, які будуть охороняти рибу. На вудочку вона ловитись не буде, головне, щоб ніхто не кинув сітку. Охороняти плануємо три-чотири дні. Нагадаю, що за незаконний вилов риби сіткою передбачений штраф в розмірі 340 гривень, плюс за кожну рибу нараховується штраф окремо, - зауважив командир третього взводу патрульної поліції Валерій Риженко.

вгору