Menu

До кінця червня на строкову службу призвуть понад 500 черкащан Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.ua
До кінця червня на строкову службу призвуть понад 500 черкащан

5 травня на Черкащині стартувала весняно-літня кампанія призову на строкову військову службу. Вона триватиме майже два місяці — до 30 червня включно, протягом яких до війська мають призвати понад 500 осіб. До зони проведення антитерористичної операції ніхто з них потрапити не повинен.

За словами обласного військового комісара Євгена Курбета, перша цьогорічна команда новобранців має вирушити до війська 16 травня. Загалом, на строкову військову службу будуть призвані молоді люди у віці від 20 до 27 років. Таких на території області проживає близько 18 тисяч осіб. Принаймні стільки повісток протягом цієї кампанії мають надіслати призовникам військові комісаріати області.

Доведений план призову для області доволі скромний та за нинішніх умова навіть він викликає занепокоєння в обласного військового комісара. Насамперед, через високу неявку призовників та незадовільний стан їхнього здоров’я.

— На сьогодні маємо понад 10 тисяч фактів неявки призовників. Крім того маємо багато хворих. Так, кожному другому призовнику військово-лікарські комісії призначають додаткове поглиблене обстеження у лікаря-спеціаліста або приймають рішення про надання відстрочки на лікування. Також чимало призовників отримують відстрочки на навчання. Разом з тим ми активно проводимо набір на військову службу за контрактом. Так, з початку року служити за контрактом виявили бажання понад 700 осіб. Відповідно до змін у законодавстві, на контрактну службу дозволяється приймати осіб, які не служили, тобто призовник може піти служити або за контрактом або на строкову службу. Тому частина призовників випадає, адже заключають контракти. Цьому є пояснення. Так, призовник отримує щомісячне грошове забезпечення у розмірі 150-200 гривень у залежності від посади, а контрактник — щонайменше 7000 гривень, — пояснив Євген Курбет.

Загалом, за словами обласного військового комісара, цьогорічні призовники проходитимуть службу у Збройних силах України, Національній гвардії, Державній спеціальній службі транспорту та вперше за останні п’ять років — у Державній прикордонній службі. Проте ніхто із строковиків до зони проведення антитерористичної операції не потрапить.

— Строковики проходитимуть службу в частинах забезпечення та навчальних частинах. До служби в зоні АТО вони не залучаються. Це — вимога Президента та Міноборони, — заявив Євген Курбет.

До речі, цього року кожному новобранцю Міноборони планує виплатити по 2900 гривень матеріальної допомоги, що становить дві мінімальні заробітні плати. Щодо строків самої служби, то вони залишаються незмінними з часу відновлення у 2014 році строкової служби: для призовників з повною вищою — рік, для решти — півтора. Одночасно у квітні-червні цього року в запас мають бути звільнені строковики, які вже відслужили встановлені строки.

Ще напередодні початку призовної кампанії голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко підписав розпорядження «Про чергові призови громадян України на строкову військову службу в 2016 році». Ним губернатор зобов’язує голів райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення, а також військових комісарів області « забезпечити з 5 травня по 30 червня та у  жовтні-листопаді  2016  року  проведення  призову  та  відправлень на строкову військову службу придатних за станом здоров’я громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося  20 років та старших осіб, які не досягли 27- річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу, та забезпечити  безумовне  виконання  заходів,  пов’язаних  з  фінансовим  та матеріальним  забезпеченням  призову,  оповіщенням  призовників та доставляння їх на призовні дільниці».

Цим же розпорядженням Юрій Ткаченко створив обласну призовну комісію, до складу якої ввійшли, зокрема, заступник губернатора Сергій Овчаренко, обласний військовий комісар Євген Курбет, заступник обласного військового комісара Вадим Кравецький, заступник начальника Головного управління Національно поліції в Черкаській області Віктор Іванько та інші.

Крім того губернатор зобов’язав управління охорони здоров’я облдержадміністрації вжити заходів для своєчасного та якісного обстеження призовників у лікувальних установах області, а також організувати позачергове обстеження призовників за направленням військкоматів. У свою чергу Головне управління Нацполіції в Черкаській області зобов’язано забезпечити дотримання громадського порядку на обласному збірному пункті, а також «провести своєчасні заходи з розшуку, затримання і доставляння до військкоматів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку».

вгору